Stránky o deťoch (pre rodičov)

Rodičovstvo nie je veru nič, o čom by nás v škole podrobne učili. A o tom, že mať deti nie je vôbec jednoduché, vie každý rodič. Aj preto je dobré mať dostatok informácií o deťoch, o ich výchove, o zdraví, ale tiež o tehotenstve, dojčení, starostlivosti o bábätko a podobne.

Popri knihách o tehotenstve a deťoch, sa môžu rodičia (ale zväčša skôr mamičky) dozvedieť mnoho cenných informácií aj na internetových stránkach. Dnes už takmer každá domácnosť má aj pripojenie k internetu, alebo si možno zájsť do internetovej kaviarne, prípadne využiť internet v materskom centre či v inom zariadení. Jednoducho, internet je dnes dobre dostupný.

Pre mamičky (ale aj pre oteckov) sa nájde na internete mnoho webových stránok.

Čo na takýchto stránkach nájdeme? V prvom rade množstvo informácií o tehotenstve, pôrode, dojčení, starostlivosti o bábätko či väčšie deti a o všetkom možnom, čo súvisí s deťmi. Niektoré internetové stránky sú zamerané na niektorú konkrétnu oblasť, napríklad na tehotenstvo, iné sú rozsiahlejšie a pokrývajú viacero oblastí.

Veľmi príjemnou súčasťou takýchto stránok sú aj diskusné fóra, kde môžu mamičky (ale nielen mamičky) diskutovať o rôznych veciach súvisiacich s materstvom. V diskusnom fóre môžete získať užitočné rady ohľadom konkrétneho problému, ktorý vás trápi. Môžete však tiež diskutovať len tak pre radosť.

Cenné a navyše i odborné rady zasa získate v rôznych poradniach, ktoré bývajú súčasťou webových stránok o deťoch. Môžete sa pýtať pediatra, detského psychológa, poradkyne dojčenia, poradiť vám môže aj gynekológ a podobne.

Lákavou súčasťou webových stránok o deťoch bývajú aj rôzne súťaže pre mamičky. Či už je to formou odpovedí na nejaké súťažné otázky, alebo ide o súťaž fotografií detí, prípadne nejaké iné súťaže, výhra iste poteší každú mamičku.

Na weboch o deťoch často nájdeme aj bazár, teda burzu použitých vecí – oblečenia, hračiek, kočíkov a iných potrieb pre deti.

Takisto tipy na výlety, tipy na tvorivé aktivity s deťmi, oznamy o rôznych podujatiach pre deti a mnoho iného.

Každý web o deťoch je, samozrejme, trochu odlišný, takže si treba nájsť ten „svoj“. Určite je to ale príjemná súčasť materstva, mať takéto „svoje“ stránky, kam zablúdite každý deň, alebo aspoň v prípade, že potrebujete získať nejakú radu alebo sa len tak odreagovať.

Stránky o deťoch – tipy

Každá mamička, ktorá má doma internet, zrejme rada surfuje po rôznych internetových stránkach týkajúcich sa rodičovstva a detí. V tomto článku vám ponúkneme zopár tipov na takéto stránky s krátkym popisom ku každej stránke.

  • deti-ako.sk - na úvod stránka, na ktorej práve teraz ste :-)
  • mamaaja.sk - táto stránka patrí medzi veľmi známe a obľúbené webové stránky mamičiek (i oteckov). Je to vlastne web známeho a populárneho časopisu Mama a ja, ktorý vychádza na Slovensku každý mesiac. Na webe nájdete množstvo článkov odborných i rôznych príbehov. Je tu diskusné fórum, rôzne poradne odborníkov, kde môžete získať cenné rady, nechýbajú pravidelné súťaže, bazár, recepty, dokonca môžete na tejto stránke i blogovať.
  • babetko.rodinka.sk  - ďalší veľmi obľúbený web pre mamičky i nemamičky. Je veľmi obsiahly, čo sa týka rozsahu informácií z rôznych oblastí ako tehotenstvo, bábätko, výchova detí, tipy na rôzne akcie a výlety s deťmi a mnoho iného . V podstate je to podobná stránka ako tá predchádzajúca, no má iný dizajn a iné „obsadenie“. Tiež tu môžete blogovať, diskutovať vo fóre, nakupovať v bazáre, radiť sa v rôznych poradniach odborníkov, čítať si články z rôznych oblastí, súťažiť, inšpirovať sa receptami a podobne.
  • modrykonik.sk - ak chcete najmä diskutovať, potom rozsiahlu diskusiu na najrôznejšie témy týkajúce sa nielen detí, nájdete na tejto stránke. Na „modreho konika“ chodí skutočne veľa návštevníkov, takže diskusie sú živé a aktívne. Okrem toho si môžete na tejto stránke založiť fotoalbum, predávať či nakupovať v bazáre.
  • najmama.sk - ďalšia webová stránka, ktorá prináša denne aktualizované články na rôzne témy týkajúce sa tehotenstva, materstva a detí všeobecne. Môžete tu tiež diskutovať v diskusnom fóre, inšpirovať sa receptami a podobne.
  • mimibazar.sk - túto stránku jednoducho nemôžete obísť, pokiaľ chcete niečo po deťoch predať (použité oblečenie, hračky, kočík, ...), alebo naopak kúpiť. No nie sú to len obnosené veci, kúpite tu aj celkom nové veci od výmyslu sveta. Nechýba tu ani diskusné fórum či recepty.
  • mamatata.sk - ďalšia stránka s článkami o deťoch, o ich zdraví a chorobách a o všetkom možnom. Tiež je tu diskusné fórum, poradne či bazár. Nechýbajú ani súťaže.
  • kraniosakralnaterapia.sk tip na stránku kde ponúkajú rôzne druhy terapie.

Toto je len niekoľko tipov na webové stránky pre mamičky s deťmi. Zoznam takýchto stránok je však omnoho širší a stále vznikajú nové internetové stránky s podobným zameraním.