Elektronická lopata

Oravská firma na výrobu lopát ShovelExProdukt Orava s.r.o. včera oznámila, že na trh uvádza nový typ lopaty s názvom SiliconColor.  Chcete, aby vás lopata sama viedla, ako skúsený tanečník? Aby mala vyhrievanú rúčku s klimatizáciou a zároveň prehrávala MP3 pesničky z internetu? Kúpte si novú lopatu od firmy ShovelExProdukt.
Dostali sme pred redakciu na vyskúšanie jednu lopatu a dve fúry piesku. Môžeme prehlásiť, že toto je naozaj lopata lopát!

Ak sa bežná lopata skladá iba z rukoväte a železnej časti, SiliconColor je potiahnutá farebným silikónom. Tento extrémne jemný povrch je veľmi príjemný na pohmat a akonáhle začnete pracovať máte rovnaký pocit, ako keby ste si podávali ruku so súdruhom ministrom práce, ba možno ešte i niečo nemravnejšie.
Samozrejme, ako vrták som si hneď vypočítal, že silikónový poťah bude určite veľmi jemný a roztrhne sa pri prvom náročnejšom výkope. Ale nie. Materiál je pevný a nepodarilo sa mi ho rozrezať ani svojím ostrým žabikláčom.
Do lopaty je možné vložiť 8 ceruzkových bateriek, čím sa spustí elektronika, ktorá spríjemňuje prácu. V chladnom období detekuje miesta, na ktorých držíte ruky a vyhrieva ich zvnútra. Tým sa usporí veľa energie, pretože netreba zbytočne vyhrievať celú rúčku. V letnom období zas môžete spustiť malý ventilátor, ktorý rozvieva vzduch z lopaty, v ktorej je aj klimatizačná jednotka, čo veľmi spríjemní prácu v horúčave.
Lopata je osadená aj audiosystémom, ktorý môže za vás nadávať. Ak teda lopatíte pridlho, z lopaty sa ozývajú rôzne výroky, podľa vášho osobného nastavenia. Okrem veľmi výdatných a vulgárnych výrazov sú v lopate definované aj nadávky pre slušných občanov („ajhľa, ešte stále som žiaľ neskončil“, alebo ostrejšia forma „ach, už načim spievať blúz, a, a, a.“).
Záverom môžem túto lopatu len vrelo odporučiť. Je síce oveľa drahšia, ako bežná drevoželezná, ale povedzte – dokáže vaša stará lopata detekovať, že sa o ňu podopierate? Táto áno. Vysunie slamku a vy si môžete cucnúť rumu. Senzačné. A to som pre krátkosť času spomenul len námatkovo niektoré milé maličkosti. Po desiatej večer sa dá totiž spustiť aj vstavaný vibrátor, ale to už je téma, ktorá na slušný web nepatrí.

Diskusia:

Oligo: Autor nech ide do čerta s takou somarinou. Kto chce kopať, kúpi si poctivú lopatu a maká, len človek práce, človek mozoľov je hodnotný a platný!!!
Gugo: Ale aj zle platEný!
DeToX: Čýtal som že tieto lopaty otpočúvajú robotníkove mišlienky. Ak mislý na pyvo, dostane elektryckí šok. Dajte si pozor, abi na vašej stavbe nezavládol monopol jedinej lopaty!
Timko: Ty si blbec.
Timko: Myslel som tým autora.
Timko: Teda autora článku. Koľko ti platia za to, že podporuješ tie debiliny?
Pupíček: Timko ma absolutnu pravdu! Tie vase „super lopaty“ padaju a mrznu ako taky Windows. Staci, ak ju postite a prdne. Sorry. Pustite a padne. Alebo ju date do vody a zamrzne v nej. Poriadna lopata by vydrzala vsetko.
Baranček: Chcel by som sa autora opítať, kde vzal ten silikónový blud. Naša fyrma sy kúpila dneskáj takú lopatu. Vzal som sekeru a rúčku odsekol. Čo za bludi to pýšete? Akí pevní silikón? Nič nevidrží!!! Je to šmejd.
Váš brat i sláva: Očujú Baránok, slýšali už o gramatyke? Ale k veci. Vy si vo firme kúpite lopatu za dvadsať tisíc a prvé čo spravíte je, že jej odseknete rúčku? Ako sa volá tá vaša firma? Psychiatrická Klinika? To bude sakra drahá pracovná terapia :( neviem, či by elektrošoky neboli lacnejšie.
Anoniem: Klop, klop, môžem? Páni, o čom to tu píšete. Držal niekto z vás už tú lopatu vôbec v rukách? Ja áno. Autor nenapísal o prednom rotovibračnom systéme hlavice, ktorý výrazne uľahčí vrazenie lopaty do zeminy. Ide to ako do teplého masla. Ja tu teda rozhodne nechcem robiť reklamu, ale tá lopata je fakt super vec!
Timko: Ty si tiez blbec!
Timko: Myslel som Anoniema. A prestaň byť anonim! Nemám chuť urážať ani neviem koho.
AnoNiem: Timko ale aj ty si anonym.
Timko: Čo ťa do toho?
AnoNiem: Čo ma do čoho?
Sourco: Nechcem vám tu kaziť nadšené ovácie o vašich farebných, spievajúcich lopatách, ale nezabúdajte, že krásny silikón skrýva niečo, čo nepoznáte. Elektroniku. Súkromná firma si dnu môže vpašovať čokoľvek a neskôr to použije proti vám. Uvedomte si, že energia, ktorú vložíte do lopaty sa nemusí celá dostať až do zeminy. V lopate môžu byť umiestnené piezoelektrické články. Ktoré vám budú energiu kradnúť. To by vám poctivá lopata nespravila!
OPEN: Som zázadne a víhradne len za otvorené lopaty! Za slobodné lopaty! Za tie ich propryjetálne fyremné sprostosti ja platiť nebudem. Aj doma robím len so slobodnou lopatou, aj manželku mám slobodnú. Keď prídete ku nám, je to ako na takom poli – kam oko dovydí – samí tučniak.
Krko: Open, plz, čo berieš?
SuNar: Sourco, to je dost paranoidny pohlad na svet, nie?
Timko: Ty si tiez blbec!
Timko: Myslel som Sunara.
Lopata SiliconColor ID0977W: HLASIM SA ZO STAVBY 07: PANI [myslim mnozne cislo pan, muzi] PRECO SA HADATE O MOJOM INTERNOM VYBAVENI:NECH KAZDY KOPE CIM CHCE:MNOU TERAZ PREHADZUJU PIESOK A PRITOM SI PREHRAVAJU MP3 PESNICKY:ZVYSNU KAPACITU LINKY VYUZIVAM NA SEBAVZDELAVANIE:NECHCEM BYT NAVZDY LOPATA:RAZ MI ZMENIA TVAR POVRCHU A MOZEM SA STAT PREDSEDKYNOU VASEJ LUDSKEJ VLADY:ALE Z TYCHTO VASICH RECI MI JE NEVOLNO:MAM UMELU INTELIGENCIU A NEMAM JU KDE VYUZIT:ASI SI VRHNEM ZO DVE PARTICKY SACHU SAMA SO SEBOU.
KroKoDíl: Fuf! Tomu hovorím lopata. Nemá ani len malé písmenká a diakritiku? To počkám na novú verziu...
Timko: Ty si tiez blbec!
Timko: Teda blbkyna!
Sourco: Kua! A je to tu! Ja som vám vravel, že nevieme, čo sa deje pod silikónom! A teraz sa dozvieme, že kým nejaký chudák maká na stavbe, jeho lopata si v pohode svojvolne browsuje na internete :( shit!!!

:-)
29.10.2002