Miranda

Je to na ICQ a nie je to ICQ. Online komunikácia na počítači.
V prípade, že ste pripojení na internet častejšie, možno využívate možnosti on-line komunikácie zo svojimi známymi. Azda najznámejším programom na zasielanie správ bol ešte donedávna program ICQ, ktorý však v priebehu rokov nabobtnal na tak veľký rozsah, že pripomína skor operačný systém, než jednoduchú aplikáciu.
Rovnako ťarbavými sa začali stávať aj iné programy na komunikáciu, napríklad Trillian, alebo MSN Mesanger.
Jedným z vyslovene ľahších programov pokiaľ ide o systémové nároky a zároveň nároky na vašu peňaženku, je program Miranda.
Umožňuje jednoduchú správu online komunikácie.
Základnou funkciou tohoto programu je príjmanie a odosielanie správ, ktoré užívateľ môže vidieť na obrazovke okamžite. Dokáže sa napojiť na systém ICQ, a preto môžete spolu diskutovať aj v prípade, že váš kolega používa iný program na správu svojích komunikácií.
Po inštalácii je nutná registrácia do ICQ systému. Buď už máte svoje ICQ číslo pridelené a potom stačí zadefinovať heslo, alebo si svoje číslo musíte vytvoriť.
Miranda teda predstavuje jednoduchú a bezproblémovú voľbu na online komunikáciu vo formáte správ ICQ. Skúška nič nestojí a pokiaľ chcete vedieť viac, odporúčam navštíviť český web miranda.czweb.org.
Oficiálna stránka Mirandy je www.miranda-im.org
21.10.2004