Literatúra

Je výhodné, ak sa do práce pustíte aj trocha podkutí vedomosťami. Tak ako vo všetkom, aj v oblasti opatrovania sa dá nájsť veľa kvalitných kníh. Ak si prečítate knihu na tému, ktorá vás zaujíma, často to môže zlepšiť vašu situáciu. Už vedomie, že rovnaký problém je celkom normálny niekedy pomôže. Tiež je dobré, ak nájdete tipy. Neraz problémy, ktoré teraz potrebujete prekonať už iní dávno vyriešili. Stačí si ich prečítať. Knihy dnes predstavujú asi najefektívnejší zdroj informácií na určitú tému.

Zabudnite na internet - tam síce získate veľa informácií, ale často sú to skôr črepinky, než ucelené dáta. Naproti tomu knihy sú tematicky konkrétne a dajú vám veľa rád. Okrem autora ich číta často korektor, vydavateľ a mnoho iných ľudí. Až potom ich vydajú ako knihu. Na internete vznikajú články často len povrchne, narýchlo a bez súvislostí. Preto je štúdium literatúry časovo aj informačne efektívnejšie, ako snorenie po weboch. Na weboch by som odporúčal skôr sa zamerať na rôzne diskusné fóra a komunikovať priamo s ľuďmi, ktorí sa venujú opatrovaniu. Priama výmena skúseností je potom veľmi užitočná.

Pre opatrovateľov a opatrovateľky

Práca so staršími ľuďmi

Smrť a umieranie

Ak máte tipy na ďalšie knihy, podeľte sa o ne, prosím, v diskusii.

Knihy o opatrovaní vychádzajú trocha zriedkavejšie a často to nie je veľmi zábavné čítanie. Preto sa nedajte odradiť tým, že nemajú veľa pozitívnych reakcií zo strany čitateľov. Nie sú to bestsellery, ktoré by čítali tisícky ľudí... Informácie vám však môžu značne pomôcť. Preto je literatúra o opatrovaní tak užitočná.