Netradičná svadba

Klasická svadba v kostole či na úrade a potom hostina v nejakej reštaurácií alebo inom podniku, je už zrejme pre niektorých tak obohraná páska, že túžia po niečom originálnom a nezvyčajnom. A tak sa čoraz viac párov vo svete, ale i u nás, rozhoduje pre netradičné svadby.

Vo svete je skutočne možné všetko – či si želáte svadbu na ľadovci, pod morskou hladinou, svadbu ako z rozprávky o Popoluške, alebo svadbu na kolieskových korčuliach prípadne na bicykloch, na lodi a množstvo iného, všetko je možné.

Svadobné agentúry ponúkajú svojim klientom veľa možností a sú pripravené zabezpečiť a splniť aj tie najnezvyčajnejšie túžby ženícha a nevesty. Jediné, čo na to potrebujete, je spravidla kopa peňazí.

Prečo vlastne túžime po takýchto odlišných svadbách? Je vôbec dôležité a záleží na tom, akú formu bude mať náš svadobný deň? Závisí od toho azda naše budúce manželské šťastie?

Dalo by sa povedať, že hlavný rozdiel je v tom, či netradičná svadba vychádza z presvedčenia a prianí oboch partnerov (napr. ak obaja milujú vodu, chcú sa vziať pri mori či na lodi, alebo zbožňujú sneh a ľad, a tak si zvolia svadbu na ľadovci a podobne), alebo si neobvyklú svadbu usporiadajú dvaja ľudia len preto, aby vynikli a upozornili na seba. V tom prvom prípade môže byť taká neobvyklá svadba úplne prirodzenou záležitosťou danej dvojice, no v tom druhom prípade je to zväčša celé akési umelé.

Je len na vás, či so svojou polovičkou spečatíte svoj vzťah v kostole, na úrade či trebárs v oblakoch alebo pod vodnou hladinou. Na vaše manželské šťastie to vplyv mať nebude a ani tá najoriginálnejšia svadba vám nezaručí harmonické manželstvo a lásku až za hrob.

Dôležité je nezabúdať na to, že svadba nie je o tom byť lepší alebo originálnejší než všetci ostatní, ale osláviť spolu so svojimi najbližšími ten vzácny okamih, kedy spojíte svoj život s milovaným človekom.