Čiernobiela svadba

Výber farieb je pri plánovaní svadby dôležitým prvkom. Všetko by malo spolu pekne ladiť. Či už oblečenie nevesty a ženícha, ako aj výzdoba svadobnej sály a ďalšie veci.

Jednou z kombinácií farieb, ktorá sa môže na svadbe objaviť (i keď nie je to práve v našich končinách bežná kombinácia), je čiernobiela.

Prečo čiernobiela?

Čierna a biela – to sú dve maximálne kontrastné farby. No spolu vytvárajú akýsi dojem elegancie a luxusu. Čierna farba sa nám k svadobnej tematike asi veľmi nehodí, no ak sa odhadne správny pomer medzi bielou a čiernou, výsledný efekt vás môže poriadne prekvapiť (v dobrom slova zmysle).

Od šiat až po kvety

Pre muža nebude asi problém obliecť sa na svadobný deň do čiernobielej. Nevesty už dnes tiež majú veľký výber svadobných šiat v iných farbách, než len typickej bielej. Svadobné šaty môžu byť biele a len s jemným čiernym zdobením, ale aj čierne s bielymi prvkami. To už závisí na vkuse nevesty.

Aj svadobné oznámenia a pozvánky budú zladené, ak ich pripravíte v čiernobielej farbe. Biele, alebo aj strieborné písmo na čiernom podklade bude iste pôsobiť zaujímavo. Ale pokojne možno využiť aj čiernobielu fotografiu nevesty a ženícha a vhodným písmom dopísať potrebný text.

Výzdoba sály sa dá dnes už bez väčších problémov zariadiť v čiernobielom farebnom prevedení. Ak vám svadbu organizuje svadobná agentúra, stačí im zveriť svoje požiadavky.

Pokojne si pomôžte internetom a nájdite si obrázky, ktoré sa najviac približujú vašej predstave o čiernobielej svadbe.

Veľa inšpirácie nájdete na zahraničných stránkach, ak zadáte do vyhľadávača trebárs výraz „black and white wedding ideas“ a dáte si vyhľadať obrázky.

Aj svadobná torta a kytica by mala byť vhodne zladená. Ak aj nezoženiete čierne kvety, stačí, ak kyticu bielych kvetov doplníte stuhou a doplnkami čiernej farby.

Svadobnú sálu možno dozdobiť aj balónikmi v čiernej a bielej farbe. Prestieranie na stoly takisto nebude problém zladiť do čiernobiela.

Na čo si dať pozor?

Čiernobiela svadba môže byť naozaj elegantná a luxusná. No celý dojem možno ľahko pokaziť, ak to s čiernou farbou preženiete. Preto sa snažte o vyvážené kombinácie prvkov oboch farieb. Príliš veľa čiernej by mohlo z vašej svadby spraviť skôr oslavu pripomínajúcu kar a to iste nechcete...