Pirátska svadba

V poslednom čase sú vo svete hitom rôzne netradičné svadby. Jednou z takých je aj pirátska svadba, pri ktorej je všetko ladené skutočne pirátsky.

Začína to už svadobnými oznámeniami, ktoré bývajú často s obhorenými okrajmi. Ešte lepší efekt majú takéto oznámenia zrolované a vložené do vhodných menších fliaš.

Svadobné šaty môžu ale nemusia byť nutne v podobe pirátskeho kostýmu. Ak na ňom trváte, môžete si ho dať ušiť podľa vašich predstáv, prípadne zakúpiť (na internete by ste mali niečo zohnať, v klasických obchodoch to bude asi trošku problém). Avšak mnohé nevesty si aj na pirátsky ladenú svadbu zaobstarajú klasické svadobné šaty.

Vhodným doplnkom môže byť aj podväzok s pirátskou tematikou, teda napríklad s obrázkami smrtiek. Taktiež ženích môže ale nemusí byť v pirátskom kostýme, všetko závisí od konkrétnej dvojice.

Svadobní hostia na pirátskej svadbe bývajú buď v pirátskych kostýmoch, veľakrát však takéto kostýmy majú napríklad len svedkovia či družičky a ostatní hostia sú v sviatočných oblekoch a šatách. Pirátsku tematiku stačí u hostí dotvoriť trebárs len pirátskym klobúkom, šatkou, páskou na oko alebo iným doplnkom.

Ideálnym miestom na pirátsku svadbu je loď alebo pláž.

Svadobná torta by sa tiež mala niesť v pirátskom duchu – originálna je trebárs torta v tvare pirátskej lode, alebo postačia aj figúrky nevesty a ženícha ako pirátov na klasickej torte. Niektoré páry si svoju svadobnú tortu zladili do čiernej a červenej s obrázkami smrtiek. Aj takáto je možnosť.

Svadobná výzdoba ladená v červenej, čiernej farbe a obrázky smrtiek sú tiež charakteristické pre pirátske svadby.

Aj keď je takáto svadba naozaj netradičná, vo svete sa pirátskym svadbám darí. Páry, ktoré si takúto svadbu naplánovali, vyzdvihujú ako jej pozitívum najmä zábavu a nezabudnuteľný zážitok nielen pre ženícha a nevestu, ale aj pre svadobných hostí.