Svadba na ľadovci

Ďalším netradičným spôsobom, ako vstúpiť do manželstva je aj svadba na ľadovci. Niektoré páry sú schopné zaplatiť nemalé peniaze za to, aby ich svadobný obrad prebehol na vrcholku nejakého ľadovca. Pre milovníkov snehu a mrazivej krásy je to nádherný zážitok a má pre nich veľký význam.

Takéto svadby sa konajú napríklad v niektorých oblastiach Aljašky, kde je možné si dohodnúť svadobný obrad v zajatí ľadu. V špecializovaných strediskách vám zariadia vašu ľadovú svadbu od A po Z a vy sa nebudete musieť o nič starať, len povedať vaše predstavy.

Obrad sa môže konať uprostred prírody len s oddávajúcim a svedkami, alebo si možno na tento účel zvoliť nejaký prístrešok, prípadne zvoliť svadbu v príjemnom teple hotela a ľadová krása ostane za oknami.

Ak by ste si želali svadbu uprostred snehu a ľadu, potom sa na to treba aj patrične vyzbrojiť – niektoré páry majú teda na nohách namiesto sviatočných topánok špeciálnu obuv do ľadového terénu a neraz vymenia svadobnú róbu i smoking za poriadne hrubé bundy a nohavice. To však nie je podmienkou a určite stojí za to niečo vydržať aspoň kvôli fotkám, na ktorých budú iste lepšie vyzerať svadobné šaty a ženíchov oblek. Neveste pomôže napr. hrubšia biela štóla a ženíchovi taktiež hrubšie sako. Neskôr sa, samozrejme, možno prezliecť do niečoho teplejšieho, aby vás vaša svadba nepripravila o zdravie.

Čo sa týka dopravy na ľadovec, svadobná agentúra vám i vašim hosťom zabezpečí prepravu helikoptérou, takže sa nemusíte obávať.

Na vrhcolku ľadovca si taktiež môžete pochutiť na svadobnej torte, pofotiť sa so všetkými svadobnými hosťami, zatancovať si a jednoducho, užívať si ľadovú krásu a váš výnimočný deň.

Pre milovníkov hôr, snehu a ľadovcov je takýto druh svadby iste krásnou možnosťou, ako spečatiť svoj vzťah.