Svadba na zámku

Tak táto otázka je typická skôr pre mužov ako pre ženy. Romantická duša ženy vždy aspoň v maličkom kútiku snívala o tom, že aspoň v jeden deň, jeden jediný, je ona tou úžasnou, dokonalou, no jednoducho PRINCEZNOU.

Svadba na zámku je jedinečná. Má ju veru málokto, pretože to nie je finančne ľahko dostupné a nie všetky zámky sú pre takéto udalosti vhodné alebo prispôsobené.

Svadba na zámku je romantická. Tento dôvod žiadnej žene nevyhovoríte, veď stačí jej pripomenúť Popolušku a hneď sa na tvári objaví spokojný úsmev.

Svadba na zámku je zaujímavá. Hrady a zámky staré niekoľko storočí ukrývajú v sebe minulosť, ktorá na vás dýcha zo stien týchto nádherných budov. Mnohé vám poskytujú možnosť aj objednania si vystúpenia šermiarov alebo divadelných hercov.

Svadba na zámku je luxusná. Krásne budovy so záhradami, nádherne zariadenie a výzdoba pomotá hlavu nejednej neveste, či družičke, ktorá si pomyslí: „Aspoň v jeden deň PRINCEZNOU.“

Aspoň v jeden deň PRINCEZNOU, ktorá je krásna a šťastná aj so svojim princom, s ktorým žije šťastne na svojom zámku. Svadba na zámku má pre to pre ženy svoju symboliku. Krásna svadba a následná hostinu je pre nevestu akoby splneným tajným snom., ktorý čaká len na svoje naplnenie

Bojnický zámok

Bojnický zámok je jedným z najstarších a aj najkrajších zámkov na Slovensku. Tento nádherný zámok je obklopený krásnou záhradou a teda krásny interiér a exteriér v jednom.

Na vašu svadbu je tento zámok priam ideálny. Môžete mať sobášny obrad v „Zlatej sieni“ a potom pokračovať s recepciou v nejakom blízkom hoteli alebo priamo na zámku. Anjelský strop Zlatej siene je zlátený lístkovým zlatom, steny skrášľujú najcennejšie obrazy v Bojnickom Zámku. Samozrejme obrad sa môže konať aj v zámockej kaplnke.

Na prenájom sály máte ohľadom zámku viac možnosti a to Huňadyho sieň alebo priľahlé salóniky. Huňadyho sieň je vhodná pre väčšie svadobné hostiny, kapacita sály je 150 – 200 miest. Od 1.novembra do 31.marca sa neprenajíma.

Pozor však, svadba na zámku patrí k tým finančne najdrahšie. Za prenájom Zlatej siene na sobáš zaplatíte 331,94 €, ak nepochádzate z Bojníc, a to kapacita siene je 30 – 60 hostí . Prenájom za Huňadyho sieň je 1659€. Teda ak chcete mať celú svadbu na bojnickom zámku, potom len poplatky za prenájom bez cateringu sú takmer 2000€.

Hoci cena je vysoká, ale vo vašom svadobnom albume uvidíte nádherné fotografie, na ktorých ste vy ako rozprávková princezná na svojom hrade snov aj so svojim princom.

Trenčiansky hrad

Dominantou Trenčína i celého Považia je Trenčiansky hrad.

K hradu a k hradnej studni sa viaže aj jedna z najkrajších a najromantickejších povestí o láske – povesť o Omarovi a Fatime. Turecký šľachtic Omar sa zaľúbil do krásnej Fatimy, zajatkyne trenčianskeho hradného pána Štefana Zápoľského. Ten ju prisľúbil Omarovi , ale len ak vykope na Trenčianskom hrade v tvrdej skale studňu. Kopali ju tri roky a mnohí kopali až do skonania. Prvú čašu vody Omar podal Zápoľskému so slovami: "Vodu máš Zápoľský, ale srdce nemáš". Ako Omar odvážal Fatimu z hradu, zachytil sa jej závoj na šípovom kríku. Na tomto mieste dodnes stojí najstarší hostinec v Trenčíne, nazývaný "Fatima", alebo v dávnejších časoch aj "Závoj".

Na hrade Matúša Čáka sa sobášia najmä Trenčania. Váš cirkevný obrad sa môže konať v kostole pod hradom. Hrad ponúka hneď dva priestory na civilný sobáš a nasledovnú recepciu– Delovú baštu alebo Barborin palác. Barborin palác je nádherná reprezentačná budova a nachádza sa tu aj najväčšia miestnosť na Trenčianskom hrade - Rytierska sieň. Barborin palác má k dispozícii 3 miestnosti pre maximálne 110 osôb. Delová bašta s priľahlom kaplnkou je tiež na svadbu ideálna. Delová bašta má k dispozícii 4 miestnosti, najväčšia je pre maximálne 80 osôb. Súčasťou bašty je aj nádvorie a amfiteáter. Obrad na Trenčianskom hrade vyjde na 50 € (1506,30 Sk).

Mladomanželia môžu obohatiť svadobný album o fotky pri Omarovej studni , pri hradbách a iných historických budovách. Taktiež je nádherný hrad v neskorých hodinách. Na hrade sa koná aj rytiersky turnaj alebo noc rozprávok, ktoré môžu vašu svadbu tiež príjemne obohatiť.