Svadba pod vodou

Milujete vodu a ešte lepšie potápanie? Zoznámili ste sa so svojou životnou láskou pri mori alebo niekde pri vode? Alebo len chcete byť originálni a dopriať si netradičnú svadbu? Potom bude pre vás možno svadba pod vodou tým pravým orechovým.

Ako takáto svadba prebieha? Nevesta i ženích absolvujú svadobný obrad pod hladinou vody – či už je to more alebo nejaký bazén v špecializovanom stredisku, ktoré ponúka možnosť svadieb pod vodou.

Tieto svadby ponúkajú rôzne strediská napr. v Karibiku či na rozličných exotických ostrovoch, ale svadba pod vodou sa konala už aj v susedných Čechách. Problémom môže byť niekedy zohnať osobu, ktorá by vás pod vodou zosobášila, a tak sa často samotný obrad odohrá na súši (napr. na lodi alebo na pláži a podobne) a potom, už ako čerství manželia si párik zopakuje obrad pod vodou.

Rôzne strediská ponúkajú obrady pre skúsených potápačov ako i pre ľudí, ktorí nikdy predtým potápanie neskúsili (v tom prípade sa zväčša vyžaduje absolvovanie základného kurzu pred svadbou).

Keďže povedať svoje ÁNO a ďalšie dôležité vety svadobného obradu je pod vodou nemožné, používajú sa na tento účel špeciálne fixky alebo perá, prípadne tabuľky s predpísaným textom.

Čo sa týka svadobných šiat, pokojne sa môžete vziať v klasických svadobných šatách a ženích v smokingu, alebo si zvoliť špeciálne potápačské oblečenie. Všetko závisí od samotného páru a ich predstáv.

Svadobný účes a make-up však príliš neplánujte, pod vodou vám ani z toho najkrajšieho účesu veľa nezostane, takže vsaďte radšej na prirodzenosť.

O svadobné fotografie sa báť nemusíte, dnešná doba ponúka kvalitné fotoaparáty schopné fotiť aj pod vodou, takže si svoj svadobný obrad môžete krásne zdokumentovať a pri týchto svadbách zvyčajne je aj ponuka natočenia celého obradu profesionálnym kameramanom.

Pod hladinou vody si mladomanželia môžu dať aj svoj prvý manželský bozk či si spolu zatancovať. Na takúto svadbu síce treba viac peňazí, no určite na ňu samotní manželia ako ani svadobní hostia nikdy nezabudnú.