Plánovanie svadby

V období, keď ste sa už rozhodli, že svoj život spojíte aj formálnym obradom zvaným svadba nastáva chvíľa pravdy, ktorá bude asi najťažšou „skúškou nervov“ pre mnohých rodinných príslušníkov. Proti sebe sa môžu postaviť mnohé záujmy, očakávania a neraz aj rozdielne tradície. To môžu byť najnepríjemnejšie chvíle, ak rodina nevesty očakáva iné obrady, či formality v súvislosti so sobášom, ako rodina ženícha.

Zásadným konfliktom môže byť otázka, na aký termín zorganizovať svadbu.

Čím pompéznejšiu, bohatšiu a zložitejšiu svadbu chcete, tým viac času si na jej realizáciu pripravte. Ak plánujete pozvať desiatky, či stovky ľudí, je dobré, aby o termíne svadby vedeli v dostatočne veľkom predstihu.

A naopak. Decentná, jednoduchá svadba, len s najbližšími rodinnými príslušníkmi sa často dá zorganizovať aj za pár týždňov od rozhodnutia.

Ak od oznámenia, že sa mienite vziať, do termínu svadby bude k dispozícii len niekoľko dní, či týždňov, na skoordinovanie rodinných príslušníkov to často celkom stačí. Mnohokrát si však nestihnú v duchu premietnuť celý budúci obrad a nemusia stihnúť začať vyvíjať rôzne (neraz veľmi drahé) aktivity.

Svadba pre väčšinu rodinných príslušníčok znamená pocit, že sa treba obliecť do niečoho nového. Začnú skupovať v obchodoch, čo sa dá. Pre ne je skorý termín vyslobodením, pretože svadba príde skôr, než by stačili nakúpiť všetky svadobné rekvizity. Respektíve - na niektoré si nestihnú ani spomenúť...

Ak rodinní príslušníci nedostanú dostatok času, nebudú rozmýšlať koho všetkého pozvať a to môže ušetriť veľmi veľké množstvo peňazí aj nervov. A nebojte sa - svadba sa vydarí aj bez hystérie a nákupnej horúčky.