Svadba - obrad

Či už svadobný obrad bude civilný, alebo cirkevný, je to rozhodujúca časť svadby. Práve počas tohto aktu sa deje to, čo sa nazýva svadba - oficiálne spojenie dvoch ľudí do zväzku manželského.

Keďže ide o významnú udalosť v živote rodín, spravidla sa po samotnom svadobnom obrade konajú ďalšie akcie, na ktorých sa môžu zúčastnení najesť, napiť a pobudnúť spolu.

Svadobný obrad je niečo, na čo sa väčšina žien často od malička teší. Patrí k najdôležitejším rozhodnutiam v živote. Svadba - to už neznamená, že s niekým chodíte, ale je to vyjadrenie dôvery, odhodlania vo vzťahu zotrvať. Nie je pritom podstatné, či obrad prebehne v úzkom kruhu, alebo za účasti niekoľko sto známych.

Svadobný obrad je symbolická udalosť. Ak máte ku obradom a tradíciám vzťah, potom je najlepšie naplno si to užiť. Vypustite holubice, sypte ryžu (radšej ryžu natural, je zdravšia), dajte každému zúčastnenému bublifuk a nechajte sa obklopiť dúhovými bublinkami.

Asi najväčším problémom svadby je často konflikt záujmov. Rodičia majú inú predstavu, ako ženích a nevesta. V takej situácii je každá rada drahá.