Svadobná cesta

Svadobná cesta - úkaz, ktorý v minulosti možno znamenal o niečo viac, než dnes. Predsa len, svet sa zmenšuje. Cestovanie sa stáva čoraz bežnejšie a tak sa svadobná cesta niekedy zmení len na ďalšiu dovolenku, ktorá sa možno ani veľmi nelíši od inej cesty. Napriek tomu môže byť romantickou spomienkou, zážitkom.

Svadobné cesty boli pre nás vždy iba pekným snom. No každým dňom sú tieto sny reálnejšie  a pre mnohých z nás sa stávajú skutočnosťou. Je úžasné, keď mladomanželia môžu začať svoj spoločný život krásnym pobytom v zahraničí, kde si oddýchnu  a odložia problémy na neskôr. Svadobná cesta je oslavou začiatku spoločného manželského života v pokoji, harmónií a hlavne s láskou.

Problémom je, že nie každý si to môže dovoliť. Veď si zoberme, že taká 10-dňová cesta do Talianska, Chorvátka, či Egypta nie je lacný „špás“, a to neuvažujeme o exotických cestách na Mauritius, Seychely alebo Hawai .  Peniaze sú jedným z dôvodov prečo u nás ešte svadobné cesty nie sú také aktuálne. Ďalším dôvodom je aj dovolenka, ktorú nemusia dostať obaja snúbenci, čo by pre svadobnú cestu bola veľká prekážka. Hoci svadba trvá len jednu sobotu, oslavuje sa aj celý týždeň a oslavovať bez mladomanželov?

Napriek všetkému sa tento trend sa udomácňuje aj u nás a mladomanželia chodia na predĺžené víkendy do kúpeľov alebo iných rekreačných stredísk, kde si môžu užiť odpočinku a vzájomne sa spoznávať.
Svadobná cesta je krásnym začiatkom spoločného života a zostane na ňu veľmi pekná spomienka. A čo je výsledkom po vydarenej svadobnej ceste? To uvidíte o deväť mesiacov. :)

Ak sa totiž máme pozrieť na prapôvodný zmysel, tak svadobná cesta znamenala čas, kedy sa dvojica po prvý raz legálne mohla odobrať a naplniť svoju lásku.