Svadobné blahoželania

Je pekným zvykom poslať mladomanželom (prípadne priniesť osobne, ak idete aj na svadbu) aj svadobné blahoželanie. V ňom želáme mladomanželom najmä šťastné a trvácne manželstvo.

Svadobné blahoželania sa kedysi posielali častejšie, dnes už tento trend nie je taký silný. Klasické papierové priania k svadbe ľudia už naozaj posielajú len sporadicky a skôr sú v móde vtipné ale aj seriózne vinše v podobe sms správ alebo posielame virtuálne svadobné blahoželania cez e-mail.

Výber svadobných blahoželaní v papierovej podobe je vskutku široký a dajú sa kúpiť v každom papiernictve, v kníhkupectvách či v supermarketoch.

Svadobné priania môžu mať rôzne podoby – môžu byť s textom či bez neho, niektoré po otvorení hrajú melódiu, niektoré sú vtipné, iné romantické. Výber závisí od toho, v akom vzťahu ste s mladomanželmi ako aj od vášho vkusu.

Okrem papierových môžete na internete nájsť množstvo interaktívnych svadobných blahoželaní v podobe elektronických pohľadníc (alebo takzvaných e-cards).

Ak nechcete blahoželanie s textom, no nemáte ani básnické črevo a preto hľadáte nejaký vhodný text, ktorý by ste mohli na svadobné blahoželanie napísať, potom sa taktiež môžete inšpirovať na internete. Nájdete tam dostatok kratších i dlhších veršov aj „neveršov“ , vtipných aj silne romantických.

V neposlednom rade je krásnym gestom, ak svadobné blahoželanie vyrobíte vlastnoručne. Stačí trocha fantázie a úsilia a určite bude výsledok stáť za to. V tomto prípade je výhodou, že môžete dostatočne vystihnúť mladomanželov a urobiť pre nich svadobné blahoželanie takpovediac na mieru.