Svadobné SMS správy

Doba sa nám rýchlo mení. Dnes sa posielajú svadobné SMS správy. A hneď zhurta si môžeme položiť otázku: je vhodné posielať svadobné SMS-ky? Je to slušné? A odpoveď nebude tak jednoduchá, ako sa zdá.

Posielať svadobné SMS?

Svadobná SMS správa nie je práve reprezentatívna záležitosť. Medzi potvrdenjkami z banky, bežnými správami sa svadobné SMS blahoželanie ničím nevyníma a stráca tak punc istej svadobnej honosnosti, či okázalosti. Svadobné blahoželania sa predsa zvyknú posielať poštou. Hovoríme o tvrdom kartóne, kvalitnej tlači. Neraz za hranicou gýču s pozlátkom. Proti takejto pompe sú svadobné SMS úbohým príbuzným, priam bezdomovcom. No skôr, než svadobné SMS zamietnete, pozrime sa spolu do minulosti.

Pred rokmi sa posielali svadobné telegramy s gratuláciami. Taký telegram, aj keď bol na "ozdobnej blankete" nevyzeral práve reprezentatívne. Jeho hlavným účelom bolo, aby prišiel rýchlo. (Pre niektorých svadobných fanatikov asi bolo príťažlivé, aby bol dlhý, drahý a tým vyvážil vizuálnu stránku veci.)

Ak by sme rýchlosť telegramu brali ako argument, potom sú svadobné SMS oveľa efektnejšie, pretože sú rýchlejšie.

A tak je asi najlepšie prijať fakt, že máme v rukách iné technológie. Čo na tom, že nevesta počas obradu z dekoltu vytiahne vibrujúci mobil, ktorý jej pripomína že prišla ďalšia svadobná SMS. Asi to najdôležitejšie pri zasielaní nejakého oznámenia je to, že si na vás známi spomenuli. A tu svadobné SMS poslúžia rovnako ako čokoľvek iné. Žiaľ, svadobné SMS sa ťažko dajú vystaviť niekde na poličke na obdiv známych :-)

Aké svadobné SMS posielať?

Ak sa uznesieme na tom, že svadobné SMS sú "povolené", potom je na čase voliť text. Je dobré myslieť na diakritické znamienka. Niektoré slová bez dĺžňov a mäkčeňov môžu zmeniť zmysel. Ak by ste totiž priali mladomanželke niečo v zmysle "čaká ťa dieťa", bez diakritiky to môže byť aj urážlivé. Ešte si môže myslieť, že je tučná. Ale vážne. Ako napísať svadobné SMS? Myslím, že stručnosť je na mieste. Myslite na to, že svadobné SMS si ľudia môžu čítať a tak najlepšie je dať tam maximálne jednu vetu. Bude to dynamickejšie. A nezaškodí, ak sa v SMS aj podpíšete. V niektorých mobiloch nemusí byť jasné kto je odosielateľ, predstavte si ako vo väčšej spoločnosti manželia čítajú prvé svadobné SMS. Nie je čas všetko presne zistiť...

Ďalej je tu problém, aký vinš pre svadobnú SMS voliť. Ak máte v sebe len malý kúsok tvorivosti, radím vám pošlite svoj osobný vinš. Nič neodpisujte od druhých. Radšej nech je vaša svadobná SMS "nekvalitná" po literárnej stránke. Ak bude z textu cítiť, že ste to písali osobne, je to lepšie, ako keď napíšete rovnaký vinš, aký na internete našli aj ďalší desiati známi posielajúci svadobné SMS...

Pri vinšovaní svadobnnou SMS je treba zvážiť, ako tento vinš vlastne pojať. Ako humor? Ako iróniu? Sarkazmus? Tradičný vinš? Ľahko okorenené erotikou? Na výber je veľa možností. Aj tu by som radil držať sa skôr stranou od extravagancie. Svadobná SMS je prianím všetkého dobrého. Nerozmieňal by som to na drobné pokusmi o humor, ktoré nemusia byť vždy vtipné! Preto svadobné SMS posielajte vždy po zrelej úvahe a nie po troch rumoch. Myslite vždy na to, že svadobné SMS sa môžu čítať nahlas v spoločnosti aj pred ľuďmi, ktorí nemusia mať vzťah k rôznym narážkam.

Naivné svadobné SMS

Veľa svadobných vinšov sa za každú cenu snaží byť vo veršoch. Vznikajú tak rôzne neumelé slovné spojenia, ktoré sú podľa mňa skôr nevkusné, ako osviežjúce. Svadobné SMS často volia jazyk z minulosti, slová a zvraty z nárečí a archaizmy. Istá infantilita tu môže simulovať minulosť. Tradície - a svadba je tradícia - vznikli v minulosti. Preto istý odkaz na minulosť je pochopiteľný. No svadobné SMS sú predsa len skôr súčasná vymoženosť. Preto by som neplietol v texte svadobnej SMS historizujúci obsah s modernou technológiou. Odporúčal by som moderné, konzervatívne a korektné blahoprianie, ktoré sa na nič nehrá. Nemusíte so mnou súhlasiť. Je sloboda a určite sa nič zlé nestane, ak pošlete bláznivú svadobnú SMS.

Zoznam svadobných SMS

Po rôznych internetových fórach sa povaľujú stovky svadobných SMS. Tu je zopár na ukážku.

Konzervatívne svadobné SMS správy

Nasledujúcich 13 správ (sic, vraj nešťastné číslo) by som považoval za tie pravé bezfarebné SMS blahopriania. Nemôžu uraziť, nemôžu sklamať. Sú v poriadku z obsahového hľadiska, ani rýmovačky nie sú z najtrápnejších. Siahnuť po niektorej z týchto svadobných SMS by som sa nebál.

 1. Dnes vykročíte spolu ako manželia. Na spoločnej ceste životom nech Vás spája láska, porozumenie a vzájomná dôvera.
 2. Do daru si lásku dajte a do sŕdc vpíšte svoje mená. Prejde čas a prídu prvé vrásky a vy v očiach svojich detí nájdete nakrajší dar žijúcej lásky.
 3. K svadbe iba prianie jedno: Kráčajte vždy v láske vedno!
 4. Mladomanželom veľa šťastia, lásky a porozumenia praje Igorko s rodinkou
 5. Na spoločnej ceste životom nech Vás spája láska, porozumenie a vzájomná dôvera. Veľa šťastia želá Majka.
 6. Nech je Vaše manželstvo pokojným prístavom splnených túžob a nádejí. Chráňte si svoju lásku navždy... Veľa šťastia!
 7. Nech láska a šťastie Vašu cestu krášli aby ste v manželstve, pravé šťastie našli. Všetko najlepšie v spoločnom živote Vám zo srdca želá...
 8. Nech sa Vám spoločne darí naplniť Vaše sny a túžby!
 9. Šťastnému páru veľa lásky, porozumenia a vzájomnej úcty... Veľa šťastia!
 10. Veľa lásky, šťastia a vzájomného porozumenia želá Gabika Čičíkovie.
 11. Veľa šťastia na Vašej spoločnej ceste životom Vám praje...
 12. Veľa šťastia v každom dni, ktorý strávite spolu.
 13. Všetko, čo v sebe život krásne má, nech Vám v deň svadobný do vienka dá. Veľa šťastia a vzájomného porozumenia želajú...

Vtipné, ale už ošúchané svadobné SMS správy

Tu nájdete 9 svadobných SMS, ktoré majú švih a vtip (v rámci nízko nastavenej normy). Žiaľ, niektoré už poznáme hádam aj vyše 10 rokov a tak ich poslanie môže príjemcu potešiť. No opakovaný žart už nie je vtipný. Preto by som bol opatrný pri posielaní týchto SMS.

 1. Ak chcete mať pokoj v rodine, zavrite obe svokry do skrine. Vyberte ich len na veľké sviatky, a potom dajte spiatky.
 2. Čo si hľadal, to si našiel, stal sa z teba chudák manžel. Teraz budeš píjať vodu a spomínať na slobodu. Nechodievaj viac do šenku, ale miluj svoju žienku.
 3. K úradnému povoleniu Vašej doterajšej ilegálnej činnosti blahoželám.
 4. Kto sa žení musí vedieť že pri žene musí sedieť. Žehliť prádlo plienky prať a peniaze žene dať.
 5. Pohár piva, pohár vína, najprv dcéru potom syna. A do piva borovičky môžu to byť aj dvojičky.
 6. Súdok vína, súdok piva, najprv dievku potom syna a pre radosť mamičky môžu byť aj trojičky....
 7. Stavajte si hniezdo vlastné, žite si v ňom veľmi šťastne, do roka nech s vami kráča milované malé vtáča.
 8. Veľa šťastia novomanželom vospolok, aby bol do roka trojspolok a keď bude dobrá zhoda, môže byť aj štvordohoda.
 9. Veľa šťastia v živote, veľa plienok na plote, sedem synov, sedem dcér aby váš rod nevymrel. Milujte sa mladý párik, šetrite si na kočiarik, od bociana nečakajte, sami sa oň postarajte.

Svadobné SMS správy na zváženie

Tieto SMS texty sú síce pomerne konzervatívne, ale už sa začínajú dostávať na hranicu vkusu. Priveľa romantiky, vína a rýmovačiek už môže byť skôr na príťaž.

 1. Ako ty jemu, tak on tebe, verní buďte v každej dobe, jeden druhého si vážte, stále s láskou žiť sa snažte. Láska najväčší je dar, buďte navždy šťastný pár!
 2. Čo manželstvo životu má dať, budete obaja už skoro poznať. V dobrom aj v zlom skúste spolu žiť, nenechajte si lásku ničím pokaziť.
 3. Dnes ste si navzájom dali dva svadobné prstienky. Nech sú raz rovnako krásne i Vaše spoločné spomienky.
 4. Dvíhame čašu červeného vína, na Vaše šťastie, na Váš krásny deň. Nech Vaša láska nikdy nezhasína, prežite svoj život ako krásny sen.
 5. Jeden druhého si vážte, stále s láskou žiť sa snažte. Láska najväčší je dar, buďte navždy šťastný pár!
 6. K Vašej svadbe prianie jedno: kráčajte vždy v láske vedno! Vitaj, Ignác, v tomto stave, čo si doňho vstúpil práve. Ži si v láske, šťastí, kľude, tak Ti stále dobre bude !
 7. Na spoločnej ceste životom Vám prajeme hodne šťastia a trpezlivosti.
 8. Nech je Vaše dnešné “áno” navždy požehnané.
 9. Nech Vám slnko šťastia svieti, nech Vás blaží kŕdeľ detí.
 10. V celom ďalšom žitia toku nech Vám žičí šťastie a nech kŕdeľ pekných detí po boku Vám rastie.

Nevhodné, naivné, trápne svadobné SMS správy

Nuž a teraz nasleduje húfik svadobných SMS blahoprianí, ktor by som odporúčal neposielať vôbec.Ak sa vám páčia, použite ich. Ale ku každej sa dá nájsť nejaký protiargument. Či už sú príliš trápne, naivné, alebo prehnane gýčové. V svadobnom prianí spomínajú budúci rozchod, alkoholizmus, spochybňujú inštitút manželstva a ľudí, ktorí sa doň práve rozhodli vstúpiť, zosmiešňujú manželstvo a podobne. Nemám nič proti humoru, ak sú mladomanželia humoristi, robte čo chcete. No bol by som opatrný. Jednoducho tieto svadobné SMS považujem za nevkusné.

 1. Až nastane ten slávnostný čas a zaznie svadobná melódia, Vaše sľuby splynú v jeden hlas a je z nich dokonalá harmónia. Blahoželáme.
 2. Až zaznie áno oboch Vás a varhanov melódia, nech Vaše sľuby splynú v jeden hlas - Som navždy Tvoj a Ty navždy moja.
 3. Buďte ako kolchoz vzorní, dobre plňte svoje normy. Ak je ženích inteligent, dá aj dcéru nad kontingent.
 4. Buďte šťastní, ako je dnešný deň!
 5. Čože sa to, čože v tom potoku belie? To chudák Filip tristo plienok perie. Tristo plienok perie a pritom si spieva: "Slobodienka moja, kde si sa podela?" Filip nakúp žienke hrncov, nech má doma zábavu, ona ti ich z veľkej lásky bude hádzať o hlavu. Pamätaj aj na psa a to kúskom pečene, aby ti dal pospať v búde, keď ťa žena vyženie. Ty si Filip huncút veľký, povedal si, že máš veľký, keď ho Marta zazrela, hneď na mieste omdlela. Povedal si, že má meter a bol to len centimeter. Keď chceš mať nevesta dobrú noc, zavolaj nás na pomoc.
 6. Dávno ste si priali, aby ste sa mali, teraz keď sa máte, dúfam že si dáte, myslím toho vínka, čo pred sebou máte. Krásny život Vám praje...
 7. Do života ti Janko dáme rady, aby ste sa mali radi. So svokrou buď vždy jedna ruka, vkladné knižky ona má v rukách. Len sa dobre ku nej správaj, nikdy na ňu nenadávaj. Keď budeš mať svokru rada, bude kočík, nová mazda!
 8. Dovoľte mi zaželať vám v pokoji a mieri blaženosti plnú mieru, bozkov plné pery. Nech sa váš svet tuho sfarbí na ružovo a nech zaznie piesňou lásky azúrovou. Buď dobrá k nemu, keď obracia sa za oblúkom dúhy. I keď mu privalí jak balvan smútok hruď, vždy jeden mocnejší je ako druhý. Buď dobrý k nej a spravodlivý buď, keď obraciaš sa za oblúkom dúhy. I keď ti privalí jak balvan smútok hruď, nezníž sa nikdy pošliapať jej kruhy.
 9. Dozneli akordy slobody, odteraz na husliach spolu budete hrať. Žite tak, aby tóny nezhody, nemuseli ste nikdy počúvať.
 10. Ďurko, Ďurko, už je tak, na komíne sedí vták. Je to bocian pekný, veľký, prinesie vám do postieľky pekných chlapcov hneď z jari, nech sa vám to podarí.
 11. Dve srdcia, dve duše, dve telá, dve povahy sú rozdielne a predsa rovnaké, pretože láska, ktorú cítia, z nich robí jedného človeka. Človeka silnejšieho, schopného prekonať každú nástrahu života.
 12. Janko, Janko, čo to robíš? Počuli sme že sa ženíš. A keď sa už tak stalo, že Ti dievča rozum vzalo, zalez rýchlo do postieľky, pozatváraj všetky dierky, do jednej daj tesnenie, o rok bude krštenie.
 13. Je veľa lások na svete, každá však je iná... Tá Vaša nech je najkrajšia, vždy úprimná a verná! Veľa šťastia Vám zo srdca želá...
 14. K Vám prišla láska, vzácny dar a dnes tu stojí krásny pár. Želáme Vám náruč šťastia, kopu roztomilých detí, nech každodenný úsmev z Vašej tváre, ani po rokoch neuletí. Všetko spoločne vždy riešte, v manželskom živote spolu sa tešte! Všetko najlepšie na spoločnej ceste životom praje Fatima.
 15. Kde úprimnosť, úcta a láska panuje, tam život spoločný kvitnúcim rajom je.
 16. Keď budú svadobný pochod hrať, čo viac vám na cestu môžem priať? Nech šťastie je stále s vami. A čo život nemôže vám dať, to s láskou nahraďte si sami. vykročte dvaja, ako muž a žena. Do daru si lásku dajte a do sŕdc vpíšte svoje mená. Prejde čas a prídu prvé vrásky a vy v očiach svojich detí nájdete nakrajší dar žijúcej lásky.
 17. Keď chceš Gregor žienku mať, podmienka je plienky prať. Preto si ťa Marka vzala, aby už nič nerobila. Každý mesiac sveter iný, nech má ona z tvojej driny. Je mladá a pekná, k svetu, nešetri na toaletu. Žena má jesť, čo hrdlo ráči, tebe suchý chlebík stačí. Mlčať musíš, to je isto, pod papučou tvoje miesto. Radosť zo života majte, na potomkov pamätajte, lebo láska bez detí, tá sa často rozletí.
 18. Keď nemôžem prispieť vínom, ponáhľam sa aspoň rýmom. Lásky mnoho, šťastia veľa, to Vám zo srdca želá Gregor
 19. Keď sa spoja dve srdiečka pre lásku stvorené, vo vzduchu je vôňa kvetín, v ušiach hudba lásky znie. V tú hodinu zaželať Vám chceme veľa šťastia, aby každým dňom nežne láska v srdciach Vašich rástla.
 20. Keď sa ženíš, musíš vedieť, že pri žene musíš sedieť, deti hojdať, krumple škrabať, a peniaze žene dávať.
 21. Keď ste tak veľa spolu bojovali za vašu úprimnú a čistú lásku a v tomto ťažkom boji ste spoločne padli, nech je vám perina ľahká!
 22. Keď v slávnostnom tichu Vaše áno zaznie, prvým stiskom ruky buď želané Vám šťastie.
 23. Krásny svadobný bozk, nech Vás celý život hreje, To Vám z celého srdca praje Xénia
 24. Láska, dôvera, úcta, tolerancia, úprimnosť, porozumenie - to sú predpoklady šťastného a spokojného manželstva.
 25. Láska, šťastie, spokojnosť sú tri dobré vlastnosti. Nech Vás oboch sprevádzajú vo Vašom manželskom šťastí. Blahoželáme.
 26. Láska a porozumenie nech Vám neubúda.
 27. Láska vaša nech vždy rastie, či je leto a či mráz a nech dnešného dňa šťastie celý život blaží vás. Vyveďte si dietok kŕdeľ sťa kuriatka z kurína - spieva vinš jak z tisíc hrdiel a na vás si spomína ...
 28. Majte sa radi, ľúbte sa vrúcne, osud Vás spojil úplne stručne. Osud vás spojil slovíčkom ÁNO, nech pre vás prvé je každé ráno.
 29. Manželstvo je more pre ktoré ešte nevynašli kompas....
 30. Manželstvo je podľa mnohých rozbúrený prístav, pre lásku a pre nezhody, býva v ňom dosť miesta. Tak nehľadajte jeden na druhom vady, s láskou žiť a veriť si - to sú predpoklady, že láska Vaša vytrvá a pôvab svoj si zachová, nezmenší ju všednosť dní a nezničia ju starosti.
 31. Manželstvo je vtedy krásne, keď sa dvaja zhodnú v láske. Preto sa vždy radi majte a po iných nežmurkajte! Nepripusťte v dome hádky, budete mať život sladký. Nech vám hviezda lásky svieti, nech vám šťastie v náruč letí. Nech vám vašu lásku splatí zlatý hlások vašich detí.
 32. Medové týždne sú pred vami, to už je taká móda. Nevyužiť ich naplno bola by veľká škoda. Medové týždne sú pred vami, bude to veľká psina, nesmiete ale zabudnúť, na to, že chcete syna!
 33. Menej vody, viacej vína, najprv dcéru, potom syna, do vínečka vodičky, môžu byť aj dvojičky.
 34. Milovať neznamená hľadieť jeden na druhého, ale hľadieť spolu jedným smerom.
 35. Mladosť je kytica zarosených ruží, mladosť je boží dartej najkrajšej túžby. Jedinec vyhľadá srdcu svojmu pár a tak má života ten najväčší dar. Treba ho uchovať v slastiach i pri práci, iba tak na celý život Vám vystačí.
 36. Mnoho šťastia v manželstve a do roka chlapca s vlnitými vláskami prajú Marka a Darka
 37. Mnoho zmôže sila duše, mnoho viera, mnoho nádej, ale všetko zmôže láska.
 38. Na cestách života kráčajte spolu, či vedú do kopca alebo dolu, o seba opretí v každučký čas, v láske a svornosti až zbledne vlas.
 39. Na manželskej tvojej púti nech sa volant dobre krúti. Veľa šťastia, málo škody, dobrú jazdu bez nehody.
 40. Na ružiach ustlané mať, v manželstve nepoznať bôľu, do smrti radi sa mať, životom šťastne ísť spolu. Lebo keď chcete, aby ste v manželstve pravé šťastie našli, nech vernosť a láska vaše srdcia krášli.
 41. Na spoločnej ceste životom nech sa Vám vždy darí, majte veľa detí, ktoré rozžiaria Vám radosť v tvári. Láska a porozumenie nech Vám nikdy nechýba a osud nech Vám pevné zdravie dá.
 42. Na stoloch voňajú torty a koláče, nech svokra budúca už toľko neplače. Nech sa radšej teší na svojho zaťa, ktorý už s priateľmi nepôjde na ťah.
 43. Na svadbe sa reči vedú, že sa chlapci robia v stredu, do postele sa dá medu, aby im to stálo vpredu. Dievčatá sa robia v piatok, aby mali pekný zadok, do postele sa dá kvetu, aby bolo dievča k svetu.
 44. Na veky sa majte radi, buďte dobrí kamaráti. Navzájom sa počúvajte, pre seba čas stále majte, v dobrom aj zlom spolu všade, a potom Váš život šťastný bude.
 45. Nech je Vaša láska ako víno, rokmi stále lepšia a zrelšia.
 46. Nech nikdy nezídete z cesty prekrásneho spoločného života.
 47. Nech po všetky dni vášho žitia blaženosť dneška stále rastie, nech obídu vás vlnobitia, rozkvitá pokoj, láska, šťastie. Úprimne vravia srdcia naše, ako to iba láska vie: Zdvihnime všetci svoje čaše novomanželom na zdravie!
 48. Nech sa Vaše manželstvo stane otroctvom s pevnými putami lásky, diamantovou zámkou trpezlivosti a platinovým kľúčom vernosti a porozumenia. Veľa šťastia!
 49. Nech slnko lásky zlatisté na cesty vždy vám svieti, v živote aby mali ste len radosť z vašich detí. Nech dnešného dňa blaženosť zo dňa na deň rastie, aby vás hriala spokojnosť, láska, vernosť, štastie. Zdvihnime čaše, priatelia, nech za nás všetkých vravia: nech žijú novomanželia a veľa, veľa zdravia!
 50. Nech Vám šťastie, láska a porozumenie dnešného dňa vydržia po celý život.
 51. Nech Vám šťastie dnešné trvá večne! Srdečne blahoželá...
 52. Nech vám tento veľký deň vždy zostane v pamäti, nech tento vinš k vašim ušiam bez prekážok zaletí. Veľa lásky, veľa detí prajeme vám zo srdca, nech je vaša láska stále prinajmenšom horúca.
 53. Nech Váš život v šťastí plynie, nech v manželstve máte raj, nech váš chlapček o rok volá: "mama, sestru objednaj!".
 54. Nech vernosť a láska vám cestu krášli, aby ste v manželstve pravé šťastie našli. Nech vaša láska nepozná slzy, nech neblúdi v tmách, nech Váš život je taký krásny, ako modré nebo na horách.
 55. Neveste to najkrásnejšie a ženíchovi nič. Dostal dnes to najkrajšie, čo by si prial viac? Všetko najlepšie novomanželom!
 56. Prajeme Vám, aby ste boli nielen manželmi, ale aj najlepšími priateľmi, deliacimi sa o chvíle pohody, ochotní počúvať toho druhého a pripravení kedykoľvek pomôcť.
 57. Prajeme Vám, aby Vaše manželstvo bolo jednou z tých najlepších a najkrajších vecí Vášho života... Dnes chutí sladko ako šampanské na svadobnom stole a rokmi nech dozrieva ako starostlivo uchované vzácne víno.
 58. Príjmi ženích milý, moje verše v tejto chvíli. Buď vždy dobrý, váž si žienky a neboj sa vyprať plienky. Riad umývaj s horlivosťou, to je tvojou povinnosťou. A nevesta? Pri nástupe v život nový, zaveľ ihneď ženíchovi: som Ti žena, Ty mne muž, ja mám slovo a Ty čuš!!! Všetko najlepšie na spoločnej ceste životom prajú...
 59. Roky nech sa míňajú, ale blaženosť vášho dnešného dňa nech nikdy nepatrí minulosti.
 60. Spokojnosť v domácnosti nech je u vás denným hosťom a dôvera s úprimnosťou tým najdrahším lásky skvostom.
 61. Svadba urobí z dvoch ľudí jedného, ťažké je však určiť, ktorý to bude....
 62. Šťastnú jazdu obom v páre, v tom manželskom autokare a v ňom vzácny živý náklad ; stačia dve, tri ako základ. Nech sa Vám vždy dobre darí, to Vám praje priateľ starý.
 63. Tíško a po špičkách čarovnou bránou vchádzate za šťastím, kde na Vás oboch čaká raj. Láska je krehká, zraniteľná, nemá rada hádky. Aj tak je život zložitý a krátky. Preto sa snažte, nech je všetko vždy len naj...
 64. Túto noc keď budeš nahá, nech ti šepká "moja drahá". V sladkých bozkoch nech ťa dusí, oddaj sa mu, to sa musí. A po roku nádej sladká, nech tu Jožko bruško hladká. Nech tam malý chlapček kope a nech Jožko šťastím slope.
 65. Už je Ignác už je darmo, už manželské sladké jarmo na seba si zobral dnes, teraz ho už verne nes!
 66. Už len pár chvíľ a poviete si áno, rozkvitne sneh na Tvojom závoji. Prejdete spolu otvorenou bránou, z vašich riek sa vždy dúha napojí.
 67. V živote každého z nás sú dôležití tí, ktorí pri nás od kolísky stáli, držali za ruku a tvarovali... Nemenej tí, s ktorými mienime ďalej životom kráčať a nový príbeh spolu začať. Na spoločnej ceste životom veľa lásky, šťastia a porozumenia praje Fančika.
 68. Vaša láska, sľuby, snenia, doterajšie priateľstvo, nech sa odo dneška zmení v najkrásnejšie manželstvo!
 69. Vedzte si ceniť chvíle lásky a s rokmi stále viac a viac! To nie je chodiť na prechádzky, či nežne hľadieť na mesiac. Čo všetko príde: nečas, tieseň, veď máte spolu život žiť. Láska je ako dobrá pieseň a pieseň ťažko vytvoriť.
 70. Veľa šťastia a kopec lásky po celý život želá Brďo.
 71. Veľa šťastia v páre, v tej manželskej káre. Nech do roka tretí, do nej pribudne ti.
 72. Vidíš Janko tak to chodí, keď sa chlapec s milou vodí. Už je z milej tvoja žena, čo dnes bude začepčená. Odolať si nemal sily, dostala ťa chlapec milý. Ty si prídeš na rováš, že ju berieš na sobáš. Pán farár vám zviaže ruky, potom skúsiš veľké muky. Budeš líhať do postele, krotiť diabla, čo má v tele.
 73. Vitaj, Gábor, v tomto stave, čo si doňho vstúpil práve. Ži si v láske, šťastí, kľude, tak Ti stále dobre bude!
 74. Vo vire zivota som ta vyhladala a dala do ruk tvojich zivot svoj,staraj sa on ty laska moja,ved to bude i zivot tvoj.
 75. Vraveli ste "áno" dnes v sobášnej sieni, tým pre kamarátov navždy ste stratení. Navzájom sa poslúchať, od dnes sa priúčať, ak chcete doma kľud, za pravdu si vždy dať.
 76. Želáme Vám, nech láska a šťastie napĺňa Vaše životy, nech sa Vám nikdy nezunuje Vaša vzájomná blízkosť, aby ste stále cítili potrebu mať jeden druhého po svojom boku, aby ste večer v náručí zaspávali a ráno sa tak isto zobúdzali.
 77. Ženích sa raduje, nevesta jasá, svadobný deň je dokonalá krása. Nech každý z tých ďalších sa mu podobá, a nech máte v nich dosť šťastia obaja. Praje Ferko
 78. Ženíchovi pálenku, neveste kvety a obom dokopy apoň dve deti.Možno aj trochu viac, napríklad štyri... Čože sa mladucha zrazu tak pýriš?
 79. Život je zložitý, samé prekvapenie ... Ako ho žiť, žiadny návod nie je. Šťastie, zdravie, pohodu a šarm - to je prianie k dnešným narodeninám !
 80. Životom mienite spolu svorne kráčať, radosť aj bolesť, všetko spolu znášať. Dvom srdciam oddaným vo svete je ľahšie, do smrti spolu šťastní byť, to je to najdrahšie!