Svadobné kytice

Ak si predstavíte niečo spojené so svadbou, asi sú to kvety. Svadobné kytice sú asi najčastejším darom, ktorý mladomanželia v čase svadby dostanú. Možno to súvisí so symbolikou. Kvety potešia srdiečko každej nevesty. Kto by nesníval o spomalenej momentke so svadby, kedy sa na mladomanželov ako v spomalenom zábere sypú svadobné kvety a kytice. A ryža. (Pre priaznivcov racionálnej kuchyne ryža natural.)

Možno preto sú svadobné kytice práve tým, čo robí svadbu svadbou.

Jedným z najkrajších a najdôležitejších doplnkov svadobných šiat je svadobná kytica, ktorá by mala ladiť s celkovým vzhľadom nevesty, a teda s líčením, účesom a svadobnými šatami. Hoci nevesty si prevažne vyberajú kyticu zo živých kvetov, môže byť svadobná kytica aj zo sušených kvetov, ktoré vydržia podstatne dlhšie a sú príjemnou spomienkou na svadobný deň.

Výber svadobnej kytice by ste nemala nechať na poslednú chvíľu. Nájsť dobrú aranžérku nie je ľahké a vytvoriť krásnu svadobnú kyticu je náročné. Preto minimálne mesiac pred svadbou by ste mali mať svadobnú kyticu objednanú. Pred návštevou kvetinárky by ste si mali prezrieť svadobné časopisy a ujasniť si tvar kytice, druh kvetov, ich farbu a počet kvetov. Taktiež by ste mali mať vlastnú predstavu o svadobnej kytici. Až potom choďte objednať svadobnú kyticu a dohodnite sa na ideálnom riešení.

Nechajte si taktiež poradiť od svojich kamarátok, ktoré to už majú za sebou! Môžu vám odporučiť šikovnú kvetinárku a vyvarovať vás zbytočných chýb.

Väčšie kvetinárstva majú veľa skúseností s viazaním a úpravou svadobnej kytice. Môžete im povedať, ako si vy predstavujete svadobnú kyticu a napríklad to porovnať s tým, aké svadobné kytice sa v súčasnosti aktuálne "nosia", aké si objednávajú zákazníci.