Svadobné obrúčky

Svadobné obrúčky by mali vyjadrovať lásku a oddanosť dvoch ľudí, ktorí sa rozhodli spojiť svoje životné cesty. Napriek tomu, že si možno zaobstarať celkom obyčajné hladké obrúčky zo žltého či bieleho zlata, veľa ľudí dáva prednosť originálnejším svadobným obrúčkam.

Originalitu môže dodať okrem iného aj gravírovanie, teda vyrezanie nejakého vhodného nápisu či obrázku na obrúčku.

Čo všetko si možno nechať na svoje svadobné obrúčku vygravírovať? Najčastejšie to býva napríklad meno svojho životného partnera, potom tiež dátum svadby, prípadne aj miesto, kde sa svadba konala a podobne. Niektorí na svojich obrúčkach nosia nápis „Láska navždy“ alebo „V dobrom i zlom“, „Navždy tvoj/-a, prípadne čokoľvek čo vystihuje konkrétnych partnerov.

Pokiaľ chcete mať na svojich obrúčkach toho trošku viac, môžete si nechať vygravírovať napríklad niektorý verš z Biblie ohľadom lásky a manželstva. Alebo čo takto nosiť na svojej obrúčke vyrytú ľúbostnú báseň, refrén vašej obľúbenej piesne či celý manželský sľub? Záleží len na vás, aké slová bude niesť vaša svadobná obrúčka.

Trošku netradičné môžu byť však obrúčky s vygravírovaným odtlačkom prsta vášho milovaného či milovanej. Tieto sú vo svete vcelku populárne, nakoľko je to skutočne originálny a pekný spôsob ozdoby svadobnej obrúčky. Môžete si byť istí, že takú istú obrúčku nemá nikto na svete, nakoľko odtlačky prstov každého človeka sú absolútne unikátne.

Japonský návrhár Sakura Koshimizu prišiel tiež s úplne originálnym typom svadobných obrúčok – namiesto tradičného spôsobu gravírovania nápisu do obrúčok, vyrezáva pomocou lasera do obrúčky zvukové vlny. Čo tak dať si vyzdobiť obrúčku zvukovou vlnou hlasu vášho milovaného či milovanej (napr. pri vyslovení slovíčka „ÁNO“)?