Svadobné pikošky a trapasy

Asi nemusíme veľmi zachádzať do podrobností, aby ste si predstavili nejaký trapas, či pikošku súvisiacu so svadbou. Dokonca možno je to celé až naopak - je vôbec nejaká svadba, na ktorej by sa nestal nejaký trapas? Svadobné dni sú pohnuté, stretáva sa veľa ľudí z rodiny blízkych i vzdialených a to so sebou prináša priam ideálnu príležitosť na problémy. Svadba je raz za život, poťažmo niekoľko krát za život. A čo robíme prvý krát, to sa zvyčajne nedarí. A tak sa stane, že akokoľvek si plánujete svoju svadbu so sekundovou presnosťou, nikdy nemôže dopadnúť ideálne. V ideálnom prípade všetci prežijú, nikoho neodvezie sanitka, ani polícia. Ak svadbu posudzujete z tohto pohľadu, odrazu sa začnú bežné svadobné trapasy (zabudnuté svadobné prstene, zabudnutá objednávka torty u cukrára, zabudnuté bábätko na streche auta a podobne) sa vám budú javiť ak maličkosti.

Svadba proste priam predurčuje k trapasom. Ľudia sa prirodzene chovajú celkom inak, ako by to vyžadovala chvíľa. Ak si predstavujete, že svadba by mala byť dôstojná, ak očakávate perfektný priebeh, potom aj malé zlyhania budú pre vás pôsobiť ako nepríjemné narušenie svadobnej integrity. No a čo? Povedzte si to nahlas. Predsa nie je dôležité aby všetko bolo tip top. Naopak - čím úzkostlivejšie sa niekto snaží o dokonalosť, tým ľahšie sa všetko pokazí. Možno sa dokonca nájdu i ľudia, ktorí vám to budú kaziť zámerne. Ak niekto reaguje extrémne precitlivelo na malichernosti, nájde sa vždy dosť ľudí, ktorí budú tieto maličkosti radi chystať a neskôr sa budú baviť na tom, ako to maloformátovým ľuďom vadí, ako ich to vytáča.

A tak ak sa chcete vyhnúť svadobným trapasom, bojujete s veternými mlynmi. Tu je asi jediná rada. Ak sa bojíte, že v lietadle bude mať niekto bombu, zoberte si vlastnú bombu. Je nepravdepodobné, že v jednom lietadle budú dve bomby.

Ak chcete pokojnú svadbu, naplánujte vopred niekoľko prekvapení a doprajte veciam voľný scenár. Predpokladajte, že sa všetko pokazí a potom už môžete byť len príjemne prekvapení, že to nedopadlo tak zle, ako ste sa báli.