Svadobné šaty

Existuje nespočetné množstvo štýlov a materiálov svadobných šiat. Nech už budú akékoľvek, zakúpiť alebo zarezervovať v požičovni by ste si ich mali aspoň 6 mesiacov pred svadbou. Preto, ak chcete chudnúť, nečakajte s tým na poslednú chvíľu, nechcete predsa dva dni pred svadbou prešívať šaty.

Rozličné štýly a typy svadobných šiat sú zárukou, že aj pre vás sa nájde kúsok, ktorý vám sadne ako uliaty.

  • Pre nízku silnejšiu postavu. Aby ste vyzerali vyššie a štíhlejšie, vsaďte na princeznovský strih resp. A strih. Určite sa vyhnite moderným úpletom a rovným alebo dole zúženým strihom. Pár kíl navyše dokonale zamaskuje šifón.
  • Nízka a štíhla nevesta by mala zvoliť dvojdielne šaty s nariasenou sukňou, ktorá opticky predĺži postavu. Najlepším materiálom je šifón, zamat alebo čipka.
  • Pre vysokú plnoštíhlu nevestu sa hodí takisto ako v prvom prípade A-strih a z materiálov satén či šifón.
  • Vysoká chudá nevesta by mohla zvoliť šaty skladajúce sa z viacerých vrstiev alebo volánov, čo opticky znížia postavu.

Pri výbere vhodného typu svadobných šiat je ideálne prelistovať niekoľko svadobných časopisov, na základe čoho si budete môcť utvoriť konkrétnejšiu predstavu o tom, čo by ste chceli a čo by vám mohlo pasovať.

Iste, pre niekoho sú svadobné šaty niečo, čo si stráži po celý zvyšok života. Sú symbolom, neskôr spomienkou. Také nevesty si asi vyberú svadobné šaty, ktoré budú odrážať ich osobnosť, ich postoje. Akokoľvek potom budú ich šaty štandardné (závoj, biela farba, vlečka...) a pre muža priam rovnaké, budú sa líšiť v maličkostiach.