Svadobné účesy

Keď chcete byť vo svoj svadobný deň byť dokonalá, musíte si dopredu zajednať svadobné šaty, svadobnú kyticu, kozmetičku, solárko, kaderníčku, …. Treba si dať záležať na každom detaile, aby vo svadobný deň nič nevybuchlo. Svadobný účes nie je ľahkou záležitosťou, musíte sa rozhodnúť, či chcete závoj, korunku, diadém, vlasy vyčesané do hora, do drdola, alebo voľné vlasy padajúce na chrbát,.... Na výber je mnoho druhov účesov, ale na svadbu si musíte vybrať len jeden.

Svadobný závoj je jedným zo svadobných doplnkov, ktoré využijete len na svadbe. Je to jedinečná príležitosť dať si na seba závoj a ak neplánujete druhú svadbu, tak si ho už nikdy nedáte. Závoj patrí neveste, lenže súčasné trendy sa závoju vyhýbajú. Dnešné nevesty si vyberajú svadobné účesy náročne vyčesané, že je ich škoda skryť pod svadobný závoj. Na ozdobenie vášho účesu môžete rôzne kamienkové sponky, korunku alebo ako je najnovšia módna novinka - kvety. Svadobné kytice sú krásnym oživením nevesty a toto oživenie sa prenáša aj do účesu.. Keď dávate viazať svadobnú kyticu, dohodnite sa, aby vám vaša kvetinárka nechala pár kvietkov aj do svadobného účesu.

Dokonalosť svadobného účesu spočíva v profesionalite vášho kaderníka ako aj vo vašej šikovnosti. Vlasy sú korunou krásy, a preto sa treba o ne starať a používať vhodné vlasové prípravky. Ak chcete mať bohatý účes treba zvážiť možnosť zakúpenia príčesku, alebo vlasových klipov. Ďalej si treba ujasniť svoj štýl aspoň mesiac pred svadbou, aby ste neskončili so zničenými vlasmi.

Ak chcete byť princeznou, tak všetko dopredu zaistite a radšej nič nenechajte na náhodu.

Svadobné účesy sú spravidla niečo mimoriadne. Muži to asi nepochopia, ale asi každá žena navštívi pred svadbou kaderníka - či sa už sama vydáva, alebo sa chystá len "mrknúť" na obrad vzdialenej kamarátke. Mať módny účes na svadbu patrí akosi k prestíži. Svadba je vrcholná spoločenská udalosť a tak nie je možné prísť na ňu len tak. Tak ako vo všetkom, aj svadobné účesy podliehajú móde a vkusu. Možno vám príde vhod zopár tipov.

Módne trendy, ktoré prevládajú vo svadobných účesoch, sa nemenia tak rýchlo ako módne trendy svadobných šiat, doplnkov, farebných tort, výzdoby a podobne. Samozrejme móda je stále živá a stále sa mení, ale neveste sa odpustí všetko, hlavne nech vyzerá vo svoj svadobný deň nádherne.

Momentálnym trendom sú kvietky vo vlasoch, ale korunky, čelenky, krásne hrebene a sponky či závoje sú taktiež stále v kurze. Na svadbe môžete mať vlasy úplne vyčesané do nádherného účesu, pritom treba dbať na to, aby bol účes riadne upevnený a počas svadobnej zábavy sa nerozpadol. Ďalej môžete mať vlasy vyčesané len čiastočne, tak vám vynikne krása a dĺžka vašich vlasov. Keď sú vlasy vyčesané len čiastočne a mäkké vlny vám splývajú na chrbát či plecia, môžete svoj účes okrášliť výraznými ozdobami a čačkami. Pri tomto type účesu si dajte pozor na výber závoja, pretože môžete použiť závoj upevnený len na temene hlavy, ktorý však skryje krásu účesu. Taktiež aj jednoduché spustené kadere ozdobené len jednoduchou čelenkou alebo sponkami sú moderné a isto ich uvítajú nevesty s krátkymi vlasmi.

Ku každým svadobným šatám sa hodí iný štýl účesu a žiadny účes nie je nemoderný. Ak máte krátke vlasy, tak nezúfajte. Stačí nájsť len šikovnú kaderníčku, ktorá vie pracovať s príčeskami, alebo dokáže predĺžiť vlasy pomocou pár pramienkov. Samozrejme vyjde vás účes o niečo drahšie, ale isto budete tou vysnívanou princeznou.