Svadobný dar

Čoraz častejšie sa aj u nás stáva zvykom uľahčovať svadobčanom výber svadobných darov výberom konkrétnych vecí z konkrétnych obchodov, ktoré si darcovia medzi sebou podelia.

Týmto sa predíde stresom zo strany kupujúcich, či vyberú dar, ktorý poteší a takisto vytvoreniu skladiska nepoužiteľných tanierov, mís, košíkov či váz.

Pokiaľ chcete darovať niečo, čo bude pre dvojicu naozaj hodnotné, zabudnite na podšálky či sadu misiek v troch veľkostiach. Rozumné je dohodnúť sa. Svadobný dar nemusí byť tajomstvom až do jeho rozbalenia. Popýtajte sa novomanželov, čo by potrebovali. Nech nekúpite drahý servis, ktorý po dvoch generáciách opatrovania niekto zahodí.

Ak už trváte na tom, že svadobný dar chcete vybrať vy, ako inšpiráciu ponúkame zopár možností:

  • Pre dvojicu obľubujúcu originálne dary sú vhodné umelecké kúsky ako maľby alebo sochy či plastiky. Dobrým nápadom je objednať u profesionálneho maliara namaľovanie obrazu podľa fotky mladomanželov. Milovníkov opery určite poteší permanentka do opery.
  • Pre „domasedov“. Pokiaľ dvojica obľubuje najviac pohodlie domova spojené s varením a jedením, môžete im zakúpiť niečo, o im tieto činnosti spríjemní alebo otvorí nové možnosti. Ideálny je napríklad fonde set, ktorý môžu používať obaja naraz. Fantázia sa cení, neobvyklé riešenia inak bežného kuchynského náradia sú vítané.
  • Pre milovníkov zábavy môže byť skvelým darom veľký set spoločenských hier, automat na šípky, prípadne sadu na prípravu miešaných drinkov.
  • Sentimentálna dvojica by určite uvítala album fotiek zo starých časov, a to v prípade že ste dlhoročný priatelia, resp. ľudia, ktorí spolu veľa prežili. Prevedenie albumu môže byť akékoľvek. Čím originálnejšie, tým lepšie.
  • Pre športovú dvojicu môžete zakúpiť permanentku na zápasy miestnej ligy alebo nejakú výstroj.

Pred voľbou svadobného daru sa snažte myslieť ako novomanželia. Nekúpte niečo, čo by ste chceli vy...