Kam na výlet

Na tomto webe nájdete fotky z výletov. Venujem sa turistike a výletom, tak tu nájdete tipy kam na výlet. Turistika ktorú tu popisujem bude diétna a tak sa netreba báť, že by vás čakali nejaké smrtiace túry :-)

Skôr sa budeme kochať rôznymi pohľadmi na prírodu, chrobáky. Ak vás teda turistika nebaví, nemusíte hneď utekať na výlet. Stačí si prezerať fotky.

Napríklad toto je fotka z výletu nad Račou - je to pri červenom kríži. Spravili sme si výlet na huby.

Takéto praženičkové hríbiky sa občas dajú objaviť. Nevravím, že by to bola veľká huba, ale je to pekný tvar. A preto aj hríbová turistika má na tomto webe svoje miesto.

Toto je tiež záber z výletu nad Račou smerom k červenému krížu. Je tam také rúbanisko, dosť často tam stretnete srnku. Takže na tieto miesta sme zvolili názov tichá turistika. Musíte sa zakrádať, aby ste videli. Nuž a ak máte smolu na srnky, je šanca, že výlet prinesie aspoň pohľad na zaujímavého chrobáka.

Takáto paskuda nás tam čakala. Pozorovať takéto stvorenie stojí za to, že výlet znamená šliapať dlho do kopca.

Keď sme už pri šliapaní do kopca, tak tu ma vidíte ako som pokoril :-) Zobor v Nitre. Prekrásny výhľad do diaľky, pri dobrom čase vraj vidieť aj maďarský Ostrihom. My sme to šťastie nemali. Do povinnej turistickej výbavy síce patrí silný ďalekohľad, pršiplášť, vysielačky voda, zelenina, chlieb, nízkotučný syr, majonéza (zdroj tuku), hubársky nožík, niekoľko fotoaparátov, kamerka, mobil, navigácia, viacero rezervných 3čiek, ale nič z toho nepomôže ak nie je jasná viditeľnosť. Fak(t)!

Ďalšia scenéria, ktorá prichádza do úvahy ak vás turistika privedie až na šikmý chodník - na Kobylu pri hrade Devín.

Nie všetky huby treba vydrapiť z pôdy. Niektoré stačí fotiť.

Podobne mach. Ani ten nie je jedlý, ale je to pekný pohľad. Mach a paparadie sa mi páči.

A keď ste na vhodnom mieste, v diaľke uvidíte aj pohľad na bratislavský hrad z pohľadu, aký sa bežne nevidí. V pozadí sa totiž krútia rakúske elektrárničky. A tak turistika prináša zaujímavé fotky, stačí stláčať spúšť a dívať sa. Alebo radšej dívať sa a potom cvakať.

V poslednej dobe sa venujem videoprodukcii, filmovaniu a strihu videa. Pozrite si môj blog s praktickými tipmi ktoré môžete využiť pri filmovaní na výletoch.

Turistika patrí k najzdravším športom

Mimochodom. Chôdza je jeden z najlepších druhov fyzickej aktivity, akú si môžete zvoliť.

  • V prvom rade je veľmi bezpečný. Málo úrazov.
  • V druhom rade je lacný. Netreba vybavenie.
  • V treťom rade je zdravý. Stačí pravidelná chôdza a váš cholesterol začne klesať.
  • V štvrtom rade je už tma. Ale v hĺbke sály sú ďalšie výhody!

Napríklad ak chcete schudnúť, potom je hiking, čiže turistika vašim ideálnym spojencom. Preberal som to v článku Ako schudnúť. Tam sú všetky zásady, ktoré sa hodia ak chcete zhodiť brucho. No a pravidelný pohyb je tu základom. Chudnutie totiž pri pravidelnom pohybe beží naozaj ideálne. Ak si vyberiete turistiku ako spôsob chudnutia, vyhráte. Uvidíte kopu pekných vecí a pritom dokážete svoju postavu formovať aj bez nejakých cvikov na brucho a iných šialeností.

Jediná nevýhoda turistiky je to, že často treba investovať nejaký čas, kým sa dostanete do lesa, či na túru. Ak máte auto, je výhodné že sa môžete odviezť aj ďalej. No ak chcete schudnúť, tak to nerobte ako turisti v Bratislave, ktorí raz prišli na stretnutie tučných, čo sme organizovali. Na Partizánsku lúku sa vyviezli autom. Odtiaľ sme prešli asi kilometer k ohnisku. Tam sme sedeli a opekali. Nakoniec som dostal správu, že so mnou už nikdy nepôjdu, lebo tak zničujúcu túru ešte nikdy neabsolvovali. Myslel som si, že to je žart. Ale už pár rokov sa tá partia naozaj neozvala.

Takže skúste svoju kondíciu pestovať tak, aby ste zvládli viac ako kilometrovú túru bez smrtiacej svalovice a nepriateľstva k tomu, kto vás na niečo také nahuckal. Ak máte nadváhu či trpíte obezitou, tak do chlebníka si pokojne ten chlieb dajte, ale nie s rezňom, ani so samámou! Potom vám prechádzka umožní schudnúť i tešiť sa.

Mimochodom, ak vám príde turistika ako strata času, zoberte si na mobile v slúchadlách audioknihu. Môžete využiť čas a navýšiť mierne svoj stres. Ale ak inak nedáte...