Kam na huby? Fotky húb...

Huby sú zaujímavé zozemné výrasky. Majú fascinujúce tvary a vône. Vždy ma poteší, keď rastú huby. Najviac ma bavia modráky, pretože po narezaní menia farbu. Vlastne na tom nič nie je, ale páči sa mi to od detstva. Tak si o mne môžete povedať že som detinský, poťukajte si po čele a poďte si pozrieť, aké huby som nafotil v lesoch neďalekých i vzdialených.

Samozrejme, aj huby majú plno druhov, ale pre nás, ignorantov je každá huba hríb. Odborne to síce je nezmysel, ale čo už.

Huby sú zákerné svojou jedovatosťou. Od detstva som bol vychovaný v presvedčení, že muchotrácky sú jedovaté a až nedávno som koštoval muchotrácku červenkastú. A už tak skoro ju nebudem. Nie že by mi nechutila, ale človek aby chystal po večeri zubnú kefku, uterák, mydlo, pyžamo, príbor, hajzlák... A iné potreby pre pobyt v špitáli - a to v lepšom prípade. V horšom prípade aby zjednal hrobové miesto v urnovom hájiku či kde. Na huby teda chodím rád, ale asi radšej fotím, než papám.

Huby majú kopu obmedzení. Nesmú sa prenášať v igelitke. No do kelu! Ale veď v igelite sa dnes prenáša všetko. Zrazu aké fajnovky!

Takže pozrite si huby čo sme nafotíli. Zopár hríbov...