Výlety do Rakúska

Rakúsko je obľúbeným trčom pre výletníkov. Ešte ani neprekročíte hranice a ste v dedinke Wohfsthal. Nevravím - nič v nej nie je pokiaľ ide o nakupovanie, ale je tu horička ktorú radi okupujú slovenskí hubári. Výlety do Rakúska sa teda môžu začať aj tu. Je to presne ako v porekadle že za plotom je tráva zelenejšia. A tak ak Karpaty v okolí devína, Lamača či Rače "nestoja za nič", kilometer za hranicou je to hneď lepšie, sladšie, dubáky sú mäsitejšie (a možno aj červivejšie).

Rakúsko

Na zábere je Rakúsky Hainburg - pohľad z mosta na kopčeky. Odporúčam ich každému ako tip na výlet do Rakúska. Pekná prechádzka. Najčastejšie robíme výlety do Hainburgu. Taký výlet do rakúska sa dá krásne využiť. Pobeháte okolité kopce a nakúpite si toaletný papier - trebárs. Aj ten je v Rakúsku lepší. Skúste si to - kúpte si ten s tými labkami :-) Vydrží dlho.

Viem, ekologicky orientovaní turisti hajzlákom šetria. Urtú sa pekne jedným útržkom viackrát (v strede, po okrajoch. Potom ho obrátia a môžu použiť aj z druhej strany. Aj na to sa oplatí kúpiť si ho v Rakúsku! Je pevný a vydrží.

Známi často chodia na výlety do Rakúska do trocha vzdialenejšej obce Orth. Pri Dunaji sa dá posedieť v rybárskej reštike. Kto má deti, môže ich nechať vyblázniť sa na priľahlom ihrisku. Následne sa dá spraviť výlet v húštinách, no v niektorých ročných obdobiach sa to tu, žiaľ, hemží komármi.

Pokiaľ máte autiak, odporúčam vám spravte si cestu do Freeportu. To je taká nákupná záležitosť na česko - rakúskej hranici. Dá sa tam ísť aj po diaľnici z Bratislavy smerom na brno. Ale ak zvolíte trasu cez Rakúsko a to nie po diaľnici, čaká vás neuveriteľne krásny výlet. Tento výlet do Rakúska odporúčam absolvovať na jar v skorých ranných hodinách a za jasného dňa. Dych vyrážajúca nádhera scenérií, ktoré sa pred vami odhalia vám určite stojí za to, hlavne ak ste spolujazdec. V Rakúsku je všetko precízne upratané takže scenérie vyzerajú, ako keby ich niekto vyretušoval a prifarbil.

Pokiaľ cez Rakúsko len prechádzate, môžete sa zastaviť na niektorom odpočívadle. Nie je to síce výlet (z diaľnice je to predsa len pár metrov, ale na usedené kosti je aj pár metrov k reštikeveľký výlet ba až túra). Pripravte sa na príjemnú obsluhu, čerstvé a chutné jedlo.

Pokiaľ si však na odpočívadle chcete umyť nohy v umývadle, tak sa asi stretnete s nepríjemným prekvapením - je to zakázané. Akokoľvek som sa pri objavení tohto zákazu dobre pobavil, dávam mu zapravdu.

Rakúsko

Samozrejme, výlety do Rakúska môžu byť aj obchodného rázu. Potom sa asi oplatí navštíviť Wien a to konkrétne SCS, čo je kódové označenie nákupáku Shopping City Sud. Ono to nie je naozaj sud, ale nechce sa mi hľadať ako sa píše u s dvoma bodkami. To je tip na celodenný výlet do Rakúska. Ale pozor! Toto už je náročnosťou blízke vysokohorskej turistike. Nakupovanie je náročné, prídete unavení ako malý pes z dlhého zápasu s dobermanom. Tento rakúsky nákupák je asi najväčší v širokom okolí. Ak máte chuť na elektro, je tam jedna veľká budova LEN elektro, 3 poschodia. Môžete sa hrabať medzi MP3 prehrávačmi, ošahávať, omakávať, oblápať, oňuchávať, pohládzať a inak vyberať. Ceny prijateľné. Výber široký.

Výlety do Rakúska sú jednoducho fajn a aj keď dnes sme už v jednom košiari Európy, stále to má akúsi príchuť zahraničia.