Výlety po Slovensku

Ak sa pýtate kam na výlet a nie ste z Bratislavy, tu nájdete aspoň niekoľko tipov na turistiku. Sám toho veľa nenacestujem, nebaví ma to. A tak sa väčšinou venujem turistike v okolí Bratislavy... Ale na niekoľkých miestach Slovenska som bol a tak tu nájdete fotky. Prisnám sa, že najviac sa mi z výletov po Slovensku zvyknú páčiť Vysoké Tatry. Aj keď po kalamite už vyzerajú inak, stále si na to neviem zvyknúť. Tatry som mal spojené s peknými zážitkami z detstva a mladosti a to všetko je akosi preč. No čo. Turistika je možná aj s preriedenými stromami a vlasmi. Aspoň máme počas výletov lepší výhľad.

Čo poviete na takýto výhľad? Stačí výjsť pár sto metrov nad Banskú Bystricu. Pri zvažovaní kam na výlet máte na Slovensku naozaj mimoriadne pestrú paletu možností. Turistika je tu možná vo všetkých úrovniach záťaže.

Nuž a, samozrejme, nemôžeme nespomenúť aj turistiku vo Vysokých Tatrách. Skalnaté Pleso je jednou z najobľúbenejších vychádzok, pretože sa na ňu dostane každý. Ak vás láka ľahká turistika, vybehnete hore po ceste (z Lomnice po mape doprava) dlhej a s miernym stúpaním. Pri záujme o tvrdšiu turistiku to zoberte Magstrálou z Hrebienka. Pre tvrdú turistiku choďte z Lomnice rovno hore na Skalnaté Pleso. Nuž a tí, ktorých turistika necháva chladnými sa proste nechajú hore vyvliecť lanovkou. Iste, sú aj takí turisti, ktorým ani výstup z Lomnice nie je dosť. Tí môžu voliť vyššie a ťažšie výlety.