Ako sa píše znak Euro na klávesnici

EuroMena Euro sa označuje znakom, ktorý sa na bežnej klávesnici nenachádza v podobe klapky. Euro má znak €, ktorý však treba vedieť napísať. A s tým súvisí aj otázka, ako napísať znak Euro na klávesnici počítača. Postup je celkom jednoduchý a platí pre počítače nielen so slovenskou klávesnicou:

Znak Euro sa na klávesnici nenachádza. Ako sa píše?

Stlačte pravý alt (Alt Gr) + písmeno E.

V zrozumiteľnejšej reči to znamená, že potrebujete stlačiť klávesu "pravý alt" a kým ju držíte stlačte písmeno E. V tej chvíli sa objaví znak Euro. Hotovo.

Je jasné, že túto metódu si musíte zapamätať, keďže znak Euro teraz budeme často používať, oplatí sa vám zapamätať si, ako sa píše tento znak. Preto to v článku viackrát zopakujem aj s možno až príliš názornými ukážkami.

Písanie znaku Eura a klávesnica IBM

Pre pamätníkov stará dobrá klávesnica typu IBM - aj na nej sa znak Euro zadá rovnako. Na súčasných klávesniciach je kopa iných klapiek, preto si dovoľujem pridať pár obrázkov.

Ako napísať znak Euro na štandardnej klávesnici

Bežná súčasná klávesnica. Šípky ukazujú pravý alt a na písmeno E. Stlačte najskôr pravý Alt, držte a stlačte písmeno E. Napíše sa znak Euro.

Ako napísať znak Euro na klávesnici Microsoft Natural Keyboard

Znak Euro sa napíše rovnako aj na "prehnutej" klávesnici.

Ako písať znak Euro na klávesnici notebooku

Rovnaký postup platí aj pre notebooky.

Ako sa píše znak Euro na klávesnici notebooku

Písanie Euro znaku je teda vždy rovnaké.

Viem, v tomto článku vám do zblbnutia opakujem ako sa píše znak Euro na klávesnici. Možno si hovoríte, že je to ako v pomocnej škole. Ale ak ste si tento článok prečítali celý, asi si už natrvalo zapamätáte, čo ste sa dozvedeli. Opakovanie je matka múdrosti. A preto nakoniec: znak Euro sa na klávesnici píše tak, že stlačíte pravý alt a písmenko E.

Znak Euro a iné rozloženie klávesnice

Znak Euro sa v niektorých jazykových nastaveniach píše inak ako na slovenskej klávesnici.

  • Väčšina jazykov funguje s už uvedeným AltGr + E.
  • Maďarská a Poľská klávesnica poslúchne na skratku AltGr + U.
  • Americká medzinárodná klávesnica zobrazí Euro po zadaní AltGr + 5.
  • Anglická (United Kingdom) klávesnica napíše znak Euro po stlačení AltGr + 4.
  • No a ak nič nepomáha, skúste stlačiť ľavý alt a naťukať 0128 na numerickej klávesnici. Tak tiež napíšete znak Euro, dokonca to platí aj v prípade, že na numerickej klávesnici máte prepnuté čísla za šípky.