Ako sa zoznámiť

Ako za zoznámiť? Zoznamka je slangový výraz pre zoznamovaciu inzerciu, zoznamovaciu agentúru, kanceláriu, ktorých produktom býva spravidla zoznamovací inzerát v tlači alebo na inom verejne prístupnom mieste.

V ďalšom texte budem predpokladať, že hovoríme o zoznamovacích inzerátoch na internete. Sú operatívne, sú zadarmo a číta ich veľa ľudí.

Tipy, ktorétu nájdete sú podložené viacročnou autentickou skúsenosťou. Nielen mne sa zoznamka osvedčila. Poznám viacero ľudí, ktorí tiež využili zoznamovacie inzeráty a našli si dlhoročné a príjemné partnerské vzťahy. Odporúčania, ktoré tu nájdete sú zamerané prednostne na hľadanie trvalých partnerských vzťahov. Nie na flirt. Nie som proti flirtom. Ale osamelý človek si nimi väčšinou príliš nepolepší. Preto som sa sústredil skôr na to, ako budovať dlhodobejšie vzťahy. Možno začnú práve flirtom - ktohovie?

Prekonajte svoj strach. Práve on často stojí ako jediná prekážka medzi vašou samotou a niekým, s kým by ste sa dobre cítili.

Ako vyzerať čo najlepšie na rande?

Cieľom zoznámenia sa je nájsť si partnera/partnerku. Potom je celkom prirodzené, že každý chce vyzerať čo najlepšie. Na to aby ste spravili dobrý dojem sú dôležité 3 základné vecičky:

  1. Sebavedomie. Mať dobré sebavedomie nie je pre každého ľahké, ale dá sa k tomu smerovať. Prečítajte si článok 6 tipov ako si zvýšiť sebavedomie. Môže vám prísť vhod. Pri randení platí, že čím viac pokusov spravíte, tým to ide ľahšie. Preto výhodné je najskôr pozvať na rande niekoho, kto nie je pre vás až tak dôležitý. Trebárs z inzerátu.
  2. Vzhľad. To sa dnes často týka v prvom rade chudnutia. Obezita totiž je častá aj medzi mladými a málokto sa teší z toho, že je tučný, alebo že má veľké brucho. Potom si pozrite rady ako schudnúť. Je ich veľa, ale pomôžu vám dosiahnuiť štíhlu líniu. Vždy budete mať väčšie šance ak budete v púoriadku. Pozor, to neznamená, že žena má byť nejaká vyžla.
  3. Kondícia. Telesná kondícia je tiež zásadným momentom. Nemusíte byť hneď olympionik, ale istú dávku tréningu to znesie. Dôležité je, aby ste mali čo najlepšie zdravie - to sa netýka len randenia. Robte preto všetko, čo sa len dá, aby ste boli O.K. Tréning rozhodne neublíži.

S takým základom to potom už pôjde ľahko. Mimochodom, niekedy ľudia aj cítia, že na rande budú dobre vyzerať. Možno sú štíhli a nepotrebujú ani chudnúť. Napriek tomu je tu tréma a neistota akú tému zvoliť. V tomto vám pomžu knihy. Čím viac toho prečítate, tým ľahšie sa vám v hlave rodia slová na odpovede.

Tip ak neviete o čom hovoriť: pýtajte sa na pocity, sny, nápady. Váš partner či partnerka na rande sa môže hneď rozhovoriť a odrazu všetko pôjde hladko. 

Niekedy je však v poriadku všetko, ale aj tak nie je s kým randiť. Napríklad jediný chalan v triede plnej dievčat - na niektorých školách sa to stávalo často. Ten chalan problém nemá. Ale zvyšné dievčatá áno.

Je zoznamovací inzerát zúfalým riešením? Podľa mňa nie.

Koľko ľudí poznáte? Desiatky ľudí. Z toho polovica nevyhovuje pohlavím. Zo zvyšku časť nevyhovuje vekom. Zvyšných pár prípadných možných známostí už je obsadených. Koľko ľudí z vašich známych a ich známych ste schopní osloviť? Päť? Desať? Aká je šanca že práve vo vašom dome, alebo vo vašej firme sa nájde niekto, kto vám sedí a tiež hľadá partnerský vzťah? Dosť malá šanca. A možno sa nikdy neprizná, že by ste mali šancu - predsa sa „nehodí“ podsúvať sa niekomu do partie...

Naproti tomu taký inzerát je ako dobre zacielená reklama. Na primeranom mieste sa čestne postavíte a oznámite, že si hľadáte partnera, či partnerku. Na toto miesto prídu ľudia, ktorí sa tiež chcú zoznámiť. Nemusia prekonávať hanbu, rovno sa môžete baviť o podrobnostiach. Cez inzerát máte šancu na oveľa kvalitnejší výber partnera, partnerky. Už slovo výber je dôležité.

Predstavte si ženu v strednom veku. Rozvod, šup, a je sama! Idú roky. Nikto sa akosi nenachádza. Je jej trápne podať si inzerát. No ak to spraví, odrazu má na výber z desiatok mužov. Viem, väčšina z pánov by si chcela hlavne užiť. A toho sa naša milá dáma bojí najviac. No ak začne odpovedať, odrazu už nerieši problém zvaný „samota“. Už rieši otázku „s kým sa stretnem dnes“? Myslím, že ten rozdiel je zrejmý.

Kto má vzťah, kto si ho vie „zjednať“ naživo, nemusí sa zaoberať inzerátmi. Ale ak máte pocit že vaše dni sú osamelé a neviete, ako to prelomiť, skúste to cez inzerát.

Zoznamka funguje

Asi hlavným odkazom, ktorý by som vám rád tlmočil je fakt, že zoznamka je účinný spôsob, akým sa dá nájsť vhodný partner a partnerka. A to bez ohľadu na váš vek. Áno, ak ste mladí, nájdete si partnera ľahšie - naživo, či pomocou zoznamky.

Čím je človek starší, tým menej „voľných“ rovesníkov má vo svojom okolí. Rozvedený štyridsiatnik či šesťdesiatnik tiež nechce byť sám. Verte, zoznamka vám aj v tomto veku môže nájsť príjemnú partnerku, alebo partnera. Možno máte obavy, že zoznamka je len pre stroskotancov. Možno predpokladáte, že zoznamka je miestom podivínov, bláznov a sexuálnych zvrhlíkov. Tento strach je prirodzený - zoznamka je pre vás možno veľká neznáma. Takpovediac „neznamka“. A človek má z neznámych a nových vecí prirodzený strach.