Ako vybrať dátum svadby

Všetci chceme mať dokonalú svadbu a v dokonalý deň. No ak vyberáme dátum svadby rok dopredu, kto nám zaručí pekné počasie? Nikto, ale v živote neexistujú záruky, a tak sa môže stať, že nevesta, ktorá sa vydáva v januári má počasie krajšie a teplejšie ako nevesta, ktorá sa vydáva v júni. A verte, nám v rodine sa to stalo nejeden krát.

Aj keď nám nikto nezaručí, že náš svadobný deň bude najkrajší, keď na ňom budú prítomní všetci naši blízky, isto sa k tomu splnenému snu priblížime. Preto je dôležité vybrať dátum svadby dostatočne dopredu, aby si všetci mohli zajednať dovolenku, a aby sa ten deň „D“ nič neplánovali. Dátum svadby poväčšine vyberáme tak, aby padol na víkend, teda sobotu, respektíve v nedeľu. Aj keď soboty sú častejšie aj praktickejšie, deň voľna po pretancovanej noci sa hodí každému.

Muži sú zábudlivé tvory, a preto dátum svadby by mal mať aj nejaký skrytý význam, napr. zakomponovať tam dátum zoznámenia, prvého bozku, obľúbené čísla, alebo nejakú prešmyčku (20.08.2008, 11.02.2011, …).

Pri výbere svadobného dátumu by ste mali zohľadniť počasie a tak vybrať ročné obdobie, ktoré vám obom vyhovuje. Ďalej nezabudnite na futbalovú sezónu, plánovanú dovolenku vašich rodičov, vašu alergiu na peľ,.... Spomeňte si, či ste nesnívala o svadbe, keď budú kvitnúť čerešne, alebo muškáty na vašich oknách, alebo budú padať snehové vločky,...

Snáď vám tieto rady pomôžu pre ten správny deň „D“. Je to len váš deň a len vy sa musíte rozhodnúť, aký dátum vyberiete a potom už len vykročiť tou správnou nohou.