Choroba v deň svaby...

Poznáte to, plánujete svoj veľký deň do najmenších podrobností, a aj tak nič nie je tak ako má byť. Veľa veciam sa naozaj dá vyhnúť dôsledným plánovaním, no choroba si nevyberá. Môžete sa síce teplo obliekať a jesť vitamíny, ale aj tak vás môže vo svadobný deň choroba nemilo prekvapiť.

Svadobné prípravy sú veľmi stresujúce a stres oslabuje aj váš imunitný systém. Možno si stále myslíte, že vás sa to netýka, ale poznáte to, že keď sa veci kazia, tak sa kazia všetky. (Napríklad moja sestra nemala nikdy herpes až do dňa svojej svadby). A teda ďalšia katastrofa je tu. Prevencia je veľmi dôležitá a teda naozaj musíte jesť veľa vitamínov - ovocia a zeleniny. Samozrejme teplé, počasiu zodpovedajúce oblečenie je tiež dôležité a aj dáždnik noste radšej stále so sebou. Nezabudnite popri všetkom aj relaxovať, aspoň polhodinu myslíte aj na ničo iné. Choďte na aerobik, čítajte knihu, alebo si dajte s kamarátkami kávu,... Jednoducho vypnite.

Ak napriek všetkému ochoriete, potom radšej utekajte hneď k lekárovi a nespoliehajte sa na seba a svoju domácu liečbu. Ľahko sa totiž môže stať, že si svojím mudrovaním skôr ublížite ako pomôžete.

Ak ste teda v deň svojej svadby chorý a užívate lieky, tak na to radšej nezabúdajte. Zapiť liek alkoholom môže byť pre vás nebezpečné, a potom by ste nestrávili vašu svadobnú noc v peknej romantickej izbe, ale v bielej sterilnej ambulancii.