Nebojte sa meniť rozhodnutia

Zisťujete, že ružová asi nie je predsa len ten najlepší dekoračný odtieň a viac by vynikla trebárs svetlo oranžová? Že na trikrát skladané svadobné oznámenia zo zlatým lemom by ste predsa len radšej nahradili klasickými s jemným gravírovaním? Že korzetové šaty, ktoré máte už nejaký čas zajednané, pomaly vychádzajú z módy? No ale čo teraz s tým? Stále môžete svoju voľbu zmeniť.

Nedajte sa vtlačiť do pocitu, že ak ste sa už raz rozhodli, nič sa s tým nedá robiť. Vždy sa dá. Všetko okrem zásnubného prsteňa zmeniť môžete. A dokonca to nemusí znamenať množstvo peňazí navyše, ani prerábanie množstva zmlúv, ktoré ste na zaistenie svadby uzavreli s rôznymi dodávateľmi. Väčšine položiek, s ktorými ste nespokojní často stačí aj mala úprava a už to vyzerá inak - podľa vašich predstáv. Dohodnúť sa vždy dá. Navštívte svojho kvetinára, dekoratéra, požičovňu šiat, kaderníčku, či tlačiarenskú firmu a predostrite im vaše nové nápady a návrhy.

Odborníci dobre poznajú tovar, ktorí ponúkajú a bývajú pripravení aj na takéto situácie. Po porade s nimi určite nájdete vhodné a nenáročné riešenie.

Pravdou je, že síce vy musíte urobiť objednávky s dostatočným predstihom, no tovar, ktorý ste si objednali firma v takom predstihu nezabezpečí. Je veľmi pravdepodobné, že pôvodná objednávka ešte hotová nie je, čo umožní bezproblémovú zmenu niektorých detailov. Netreba tiež zabúdať na to, že mnoho doplnkov a dekorácií si aj po ich dodaní môžete (ak máte čas a chuť) dotvoriť podľa svojich predstáv či mierne upraviť.

Vždy je lepšie trochu vymýšľať, ako nebyť spokojná so svojím svadobným dňom. Na druhej strane - čím presnejšie a náročnejšie predstavy máte o tom, ako vaša svadba má vyzerať, tým väčšie riziko je, že sa pár maličkostí nevydarí. Potom môžete byť zbytočne sklamaná. Takže lepšie je radšej zmeniť plán a neplánovať všetko okolo svadby príliš dokonale.