Plánovanie svadby

Aj nevesta je len človek, môže sa pritrafiť "chyba v systéme". Aby svadobné chyby neboli veľké, prezrite si naše rady a vyvarujte sa všetkému čomu sa bude dať.

Práve vás váš nastávajúci požiadal o ruku. Ste zasnúbená a neskonale vzrušená. Chcete čo najskôr určiť presný dátum, vybrať miesto, objednať kvety, šaty.. Koho na svadbu pozvete?

Nie je to práve najzábavnejšia časť plánovania svadby, no je podstatná. Závisí od toho množstvo ďalších krokov.

Predsvadoibné hádky - plánovanie svadby a pozývanie hostí asi najčastejšie vyrobí dusnú atmosféru, konflikty a hádky. Predstavy vás a vášho partnera, no hlavne vás a vašej matky či budúcej svokry o veľkosti svadby sa môžu značne líšiť. Svadba je pre mnohých udalosť, o ktorej premýšľajú dlho. Predstavujú si, ako taká svadba má vyzerať. A teraz prichádza chvíľa, kedy sa svadba blíži. Ako skĺbiť predstavy všetkých svadobčanov?

Otázku počtu hostí treba vyriešiť hneď z viacerých dôvodov. Potrebujete vybrať reštauráciu a zložiť depozit. Pri výbere miestnosti je nevyhnutné poznať počet hostí, pretože v noblesnej „hale“ sa môže vašich 50 hostí stratiť, naopak v útulnej rodinnej reštaurácii so skvelou kuchyňou sa nebude mať 200 ľudí kde pohnúť. Samozrejme okrem toho, že sa pre určitý počet hostí rozhodnete vy, mali by ste zistiť, koľko z nich sa naozaj svadby bude môcť zúčastniť. Niekedy sú rozdiely medzi pozvanými a naozaj prítomnými hosťami len malé rozdiely, no netreba sa na to spoliehať. Tak či onak, istú rezervu (aspoň plus mínus 5 miest) je potrebné vytvoriť.