Svadba na lodi

Tak toto znie naozaj romanticky, však? Krásna svadba na veľkej lodi s možnosťou plavby po okolí je krásnym zážitkom nielen pre snúbencov, ale aj všetkých svadobných hostí, veľkých a aj malých.

Svadba na lodi môže dopadnúť oveľa lepšie ako v „kulturáku“ či v hoteli. Nádherná atmosféra je prvým plusom, ďalej výhodou je, že ak sa jedná o veľkú loď má vlastného kuchára a čašníkov a teda sa nemusíte starať o catering. Výhodou lode je aj, že vám hostia neutečú ak sa nebudú baviť – museli by skočiť cez palubu a taktiež si môžete prenajať kajutu na oddych pre malých hostí, ale aj na prezliekanie.

Pri zjednávaní lode sa môžete dopredu dohodnúť s majiteľom alebo kapitánom, či chcete sa aj plaviť, alebo iba stáť v prístave, pretože za plavbu sa pripláca ešte poplatok navyše. Nie je však dobré, aby sa loď plavila až do rána, pretože potom hostia nemôžu slobodne odísť a musia čakať, kým loď zakotví. Taktiež by náhodou niekoho mohla trápiť morská nemoc, ale to hrozí iba pri dlhšej plavbe a nie takej pár hodinovej.

Ak chcete svadbu na lodi, tak si musíte premyslieť, či je to vôbec možné, aby ste nemuseli cestovať kvôli svadobnej hostine dve hodiny po Slovensku. Ceny za prenájom lode sú celkovo únosné, tak vás to ani nezruinuje, toho sa našťastie nemusíte obávať. Nevýhodou svadby na lodi a vonku na palube je najmä v lete množstvo hmyzu a komárov. Preto sa radšej poistite lampami proti hmyzu a všelijakým príslušenstvom, aby vám osi nezjedli svadobnú tortu.