Svadba pod holým nebom

Plánujete svadbu a rozhodli ste sa osláviť ju v krásnom hoteli v horách? Alebo jednoducho chcete byť zosobášený pod holým nebom, v zámockom parku alebo vo vašej záhrade. Ak chcete mať cirkevný sobáš, prídete na to, že vaše sny sú teda pre väčšinu nereálne. Prečo?

Ak ste kresťan – katolík, tak vás kňaz odmietne zosobášiť pod holým nebom. Katolícky sobáš môže byť len v stánku božom a to teda len v kostole, prípadne kaplnke. Pravoslávni kňazi vás vraj pod holým nebom zosobášia, ale to som si neoveroval, keďže mňa sa to netýka a myslím si, že je farizejské prisahať na hodnoty, ktoré som doteraz neuznávala.

Hoci sa nevestám zdá, že svadba pod holým nebom je nádherne romantická, bude sa jej musieť väčšina zdať. Pretože ak nechcete alebo nepotrebujete mať cirkevný sobáš, tak ani „páni“ poslanci nie sú natoľko ochotní, aby sa unúvali ísť vás zosobášiť niekam do hôr za svoj mizerný plat. Ak si chcete priplatiť, treba zvážiť, že poslanci môžu sobášiť len na miestach, kde sú štátne symboly.

Svadobný obrad pod holým nebom je na Slovensku dosť nereálnym snom, ak predsa len na tom trváte, tak porozmýšľajte aspoň nad kompromisom. Napríklad sa môžete zosobášiť klasicky a potom si len na vašom vysnívanom mieste vysloviť vaše manželské prísahy. Ak je to zo srdca a úprimne aj pán BOH to požehná.