Svadobné katastrofy - ako sa im vyhnúť?

Možno si myslíte, že vám sa to stať nemôže. Ale opak je pravdou. Skoro na každej svadbe sa stane nejaká katastrofa, malá či veľká. Svadobné prípravy sú zdĺhavé a vy si nemôžete dovoliť (pravdepodobne) asistentku, ktorá by nepríjemné zháňačky vybavila sama.

  1. Svadobná katastrofa: „zabudnuté alebo stratené obrúčky“ - Svadobné obrúčky sú dôležitým prvkom svadobného obradu a aj dosť drahým. Vyberajú sa a kupujú aspoň 2 – 3 mesiace dopredu, aby vám ich stihli upraviť na vašu veľkosť. Aby ste ich nestratili alebo nezabudli doma, kúpte si napríklad silnú retiazku a zaveste si ju aj s prstienkami na krk.
  2. Svadobná katastrofa: „dážď“ - Možno nemáte svadobný obrad a hostinu von, ale predsa len do kostola sa dostať musíte. Aj keď bolo celý mesiac pekne, radšej neriskujte a zaopatrite si veľký biely dáždnik na svoj svadobný deň, aby ste neprišli do kostola alebo na úrad v premočených šatách .
  3. Svadobná katastrofa: „rozmazaný make-up“ - Možno, že ste silná osobnosť, ktorá nikdy neplače, ale predsa len svadba je veľmi emotívna záležitosť a môže dojať aj vás. Preto radšej myslíte na to, že váš make-up by mal by nestierateľný , aby ste nemali čierne kruhy pod očami.
  4. Svadobná katastrofa: „chorí muzikanti alebo DJ“ - Veľkú a dôležitú časť svadobného dňa tvorí svadobná hostina, a preto je zabezpečenie dosť dôležité. Aby ste sa vyhli zajednávaniu muzikantov na poslednú chvíľu, poistite sa už pri výbere muzikantov aj nejakou alternatívou, ktorá by ich zastúpila. Prinajhoršom sa aspoň postarajte o dobrý CD-prehrávač a CD, aby sa dalo tancovať.
  5. Svadobná katastrofa: „škvrna na svadobných šatách“ - Bavíte sa na svojej svadbe, keď narazíte na opitého strýka s červeným vínoum. Ups a víno je na šatách. Tak toto jej naozaj pohroma. Vaše svadobné šaty treba hneď očistiť! A čo budete zatiaľ robiť vy? Aj toto je jeden z dôvodov, prečo odporúčam aj šaty na prezlečenie po polnoci. V kľude si ich môžete obliecť skôr, v takomto prípade do polnoci čakať isto nemusíte.
  6. Svadobná katastrofa: „Roztopená svadobná torta“ - Krásne červené srdiečko alebo biela poschodová torta sú krásnou ozdobou každého stola. Ale pozor , ak sú vyrobené z marcipánu alebo zo snehu, môžu sa začať topiť. Radšej torty priebežne kontrolujte a pri prvom náznaku topenia poproste čašníčku, aby ich zaniesla do chladničky. Nech máte čo potom krájať.

Tieto katastrofy sa týkali svadobnej hostiny, tak sa im vyvarujte. Nech je váš svadobný deň vašim najkrajším.