Svadobné kvety

Tradícia hovorí, že kytica by mala byť v istom zmysle doplnkom nevestiných šiat. Kytica môže mať rôzne tvary, ale praktické býva ak je urobená tak, aby sa neveste dobre držala, aby kvety boli vyživované, aby nezvädli a pritom aby nevesta mala čisté ruky. Práve z toho dôvodu býva dobré zrkadlo na kyticu pomerne drahé, čo celú vec pomerne dosť predraží.

S výberom kvetov sa obráťte na kvetinárstvo, určite vám pomôžu s výberom tak, aby ste kvetmi vyjadrili práve to, čo vyjadriť chcete. Možností je strašne veľa a názorov na to ešte viac. Keby sme sa chceli rozpísať o symbolickom význame kvetín, asi by táto kniha nikdy neskončila. Preto je lepšie ak sa spoľahnete na kvetinára, ak na vec nemáte dokonca sami vlastný názor.

Dovoľte ešte názor mňa ako muža, na kvety na svadbe.

Osobne som smutný, keď vidím na svadbe veľmi veľa kvetín, pretože viem, že už o pár dní tieto kvetiny budú v odpadkových nádobách. Nepovažujem za dôležité, aby sa honosnosť vyjadrovala práve v kvetinách. Viem, že týmto názorom jedného čitateľa popudím (pravdepodobne všetky čitateľky), ale hovorím vám to narovinu. Celá honosnosť už možno v svadobný večer skončí tým, že nevesta porozdáva väčšinu kvetín svojím blízkym, pretože ani jej samej by sa už do bytu nezmestili. Veľké množstvo kvetín navyše v byte môže robiť problém, pretože už začínajú páchnuť.

Preto odporúčam, aby ste pri voľbe kvetín, brali aj do úvahy množstvo kvetín, ktoré sa na svadbe stretne. Nezabudnite na to, že pravdepodobne všetci pozvaní na svadbu prinesú väčšiu alebo ešte väčšiu kyticu a tieto kytice bude treba nejakým spôsobom skladovať. Preto je dobré, aby ste pri svadbe mysleli na nejakú nádobu na kvetiny. A opakujem ešte raz, myslite aj na to, že tieto kvetiny budú veľmi rýchlo zvädnuté. Niektorí ľudia majú tendenciu kvetmi vyzdobiť aj obradnú sieň, či hostinu. Práve preto by bolo dobré, aby ste s týmito ozdobami kalkulovali, mysliac na to, že nejaké kvety dostanete od zúčastnených priamo na svadbe. Nenakúpte príliš veľa kvetov, peniaze investujte radšej do niečoho trvácnejšieho.