Svadobné prstene

Výber svadobných prsteňov je veľmi dôležitý a to najmä preto, že ich snúbenci vyberajú s úmyslom nosiť po zvyšok svojho života.

Pri svadobnom obrade si snúbenci tieto prstene vymenia ako znak ich večnej a nekonečnej lásky. Veď tak ako svadobné prstene obrúčky nemajú začiatok a ani koniec, tak aj láska dvoch ľudí má byť bez konca.

Výber svadobných prsteňov nie je jednoduchý. Taktiež sa podrobujú mnohým módnym trendom ako aj svadobné kytice, svadobné šaty alebo svadobné oznámenia. Svadobné prstene môžu byť z bieleho, žltého alebo kombinovaného zlata a taktiež platinové. Môžu byť pologuľaté alebo ploché a taktiež s kamienkami napr. briliant, diamant alebo zirkón. Môžu byť lesklé alebo matné. Tak aké si vybrať?

Pri výbere hrá veľkú úloha aj cena. Najdrahšie prstene sú vyrobené z platiny. Platina je ušľachtilý drahý kov úplne nepremenný a nezničiteľný. Cena platinových obrúčok sa môže vyšplhať aj na 100 000Sk.

Mladí ľudia dnes uprednostňujú obrúčky z bieleho zlata. Sú jednoduché a pritom neobyčajné. Vo všeobecnosti si vyberajú nevesty svadobné prstene podľa šperkov, ktoré zvyčajne nosia. Ak nosia zlato, tak si vyberú zo žltého zlata a ak nosia striebro, tak uprednostnia obrúčky z bieleho zlata.

A nakoniec perlička, pri svadobnom obrade si dajte pozor, aby vám prsteň nespadol, znamená to nešťastie. Taktiež snubný prsteň by sa nemal kupovať v piatok. Prináša to smolu.