Termín svadby

Ak sa svadba konať musí, termín je súrnejší, ako hnačka. Ak ale máte čas, nemyslite si, že ste vyhrali. Možno to bude ešte horšie... Tak na kedy to dáme?

Aby celá akcia prebehla čo najhladšie je ideálne, ak sa koná v deň keď je pekné počasie. Z toho vyplýva, že svadby, ktoré nie sú organizované v časovom strese, ľudia radšej volia v období, ktoré sľubuje lepšie počasie. Je to obdobie od jari do jesene.

Nakoľko je dôležité konať svadbu práve v takýchto termínoch posúďte sami. Ak plánujete svadbu ukončiť niekde na záhrade a spojiť ju s opekaním prasiatka, potom je dobré počasie naozaj dôležitou súčasťou plánovania termínu. U nás sa však svadobné obrady odohrávajú väčšinou v miestnostiach a ak plánujete po svadbe organizovať stretnutie v reštaurácii, či v inej miestnosti, potom sa nemusíte až tak viazať na dobré počasie.

Je jasné, že na svadbu mnohí prichádzajú v najdrahších a celkom nových šatách, a preto sa rozhodne nehodí, aby museli prebiehať z áut v najväčšom daždi, čo aj len pár metrov do sobášnej siene.

Vo veľkom počte prípadov termín svadby pripadne na sobotu. Tento deň sa konajú svadby prakticky vždy a to hlavne z toho dôvodu, že je to ideálny deň aj pre pozvanie hostí, ktorí žijú ďaleko a môžu preto v piatok ukončiť prácu, presunúť sa na svadbu, osláviť dôstojne vašu životnú chvíľu a vrátiť sa domov.

Len čo máte teda jasné, kedy orientačne by mal byť termín sobáša, môžete začať rozmýšľať o tom, kde sa svadba bude konať.

V každom prípade bude potrebné zistiť, aké sú termíny svadieb v danej oblasti a či sú termíny vo vhodnom dni alebo týždni. Tomuto termínu potom prispôsobte ostatné okolnosti.