Usadenie svadobných hostí

Niekomu vyhovuje sadnúť si, kde chce. Iní zas v rozsadení hostí vidia hlbokú symboliku...

Pri usadení hostí v obradnej sieni, môžete vychádzať z tradičného rozmiestnenia ľudí. Vľavo by mali sedieť nevestini priatelia, rodina a rodičia a na pravej strane blízki ženícha. Počas obradu zvykne zaznieť aj hudba a je dobré o tejto veci vopred diskutovať s tými, ktorí obrad povedú.

Môžete voliť klasickú verziu hudby pustenej z CD nosiča. Väčšina obradných miestností takú možnosť má. Často však býva prítomný hudobník, ktorý na orgáne, či syntezátore môže zahrať svadobný pochod. Aj tu väčšinou platí to, že hudbu by mal vyberať ten, kto má na celú vec názor. Nie každý dbá o to, aká skladba v danej chvíli zaznie, no pre niekoho to môže mať veľmi veľký emotívny a symbolický význam.

Po skončení obradu vídame predovšetkým vo filmoch, že na nevestu a ženícha sú hádzané konfety alebo ryža (pre manželov, ktorí sú vyznávačmi zdravej stravy, odporúčame využiť na hádzanie ryžu natural...). Hádzanie ryžou a konfetami však môže znamenať problém, pretože niektoré miesta môžu mať tento zvyk zakázaný. Súvisí to predovšetkým s problémom ako po tomto akte upratať, a pokiaľ chcete hádzať ryžou či konfetami, mali by ste zabezpečiť, aby bolo čím hádzať a ako po sebe tento milý neporiadok upratať.