Zahrňte do plánovania vášho nastávajúceho

Je čas v pokoji si so svojím nastávajúcim sadnúť a predostrieť svoje predstavy o svadbe. Aj napriek tomu, že ste mali dovtedy vždy podobné názory, nemusí to tak byť aj vo veci svadby a jej priebehu.  Ženy si často krát svoj svadobný deň predstavujú už od malička. Rozmýšľajú nad tým, ako to celé budú vyzerať, ako sa nesú v nádherných svadobných šatách a stovky párov očí ju obdivne sledujú. Muži sa zvyčajne takýmto predstavám neoddávajú a zaujímajú k veciam ako svadba čisto praktický prístup. No často je to matka muža, ktorá presadzuje svoje predstavy o tom, ako má svadba prebiehať. Preto je dôležité, aby každý z vás povedal, ako si tento deň predstavuje a našli sa spoločné body, od ktorých sa prípravy môžu odvíjať.

Kompromisy sú nevyhnutné a komunikácia dôležitá.

Ideálne je raz do týždňa spolu podrobne prediskutovať, akým smerom sa prípravy uberajú a plánovať ďalšie kroky príprav na svadbu. Najlepšie niekde v príjemnom a romantickom prostredí, určite nie v zhone po náročnom pracovnom dni. Vyhnete sa tomu, že váš budúci manžel začne unikať pred plánovaním svadby a svadba sa tak stane skôr nočnou morou ako príjemnou vidinou začiatku spoločného života.

Pokiaľ však do samotných príprav zasahovať nechce, nenúťte ho rozhodovať o každej maličkosti, aj keď túžite, aby sa na všetkom podieľal spolu s nami. Nemusí to hneď znamenať nezáujem, len jednoducho dôveruje vo vaše schopnosti a necháva vám voľnú ruku. Rešpektujte to. Radšej si zorganizujte „prípravný výbor“ zložený z niekoľkých najbližších priateliek, jeho sestry, mamy alebo svokry. Dôležité je, aby to boli ľudia, ktorým dôverujete, a ktorí budú rešpektovať vaše rozhodnutia.

Mnoho mužom môže byť v podstate ľahostajné, ako vlastne prebehne ich svadba. Svadobné šaty, ich farba, svadobné kytice, romantika? Nič zaujímavé pre muža. Neberte to osobne, je to proste v povahe, nie je to prejav nezáujmu o svadbu s vami. Proste ak je mužovi celé to romantické pozlátko cudzie, zmierte sa s tým. Muži sa v detstve ani neskôr s kamarátmi nerozprávajú o svadbe. Nezaujíma ich to. Nehrajú sa na svadbu, nerozprávajú sa o tom, či sa na svadobný oblek hodí viac kravata, či motýlik.

Ak teda vidíte, že váš nastávajúci nejaví o plánovanie svadby vážnejší záujem, zorganizujte to za neho.