Zásnuby

Zásnuby sú prvý vážny signál, ktorý dáva tušiť, že bude nasledovať svadba.

V prípade, že plánujete svoj vzťah časom prerodiť do zväzku manželského, zásnuby môžu byť vhodnou formou, ako dať vedieť nielen svojej vyvolenej, ale aj okoliu, že to so vzťahom myslíte vážne.

Zásnuby znamenajú, že na menšej či väčšej rodinnej akcii oficiálne oznámite svoj zámer vstúpiť do manželstva. Ešte síce nie je celkom isté, či z toho bude svadba, ale je to veľmi pravdepodobné.

V minulosti zásnubám predchádzalo menej formálne požiadanie, keď budúci ženích požiadal otca snúbenice o jej ruku. Aj keď takéto gesto je dnes možno prežité, považujem ho za vhodný spôsob, ako dať možnosť rodičom, aby sa k vášmu zámeru vyjadrili. 

Minimálne im tak dáte najavo svoju úctu, či rešpekt.

Po tom, čo oznámite svoje zásnuby a možno to oslávite v menšom rodinnom kruhu, prídu na rad ďalší príbuzní a priatelia, ktorým o svojom zámere oženiť sa, postupne budete dávať vedieť. To sa už svadba začína stávať dosť pravdepodobnou.

Symbolom, ktorý sa pri tejto príležitosti zvykne používať býva snubný prsteň. Ak máte chuť vybrať vhodný dar a typ prsteňa, najlepšie bude ak sa o tom so svojou budúcou polovičkou pozhovárate.

Pre niekoho majú drahokamy význam a symboliku. Napríklad ak darujete diamantový prsteň, chcete naznačiť alebo vyjadriť vlastnosť čistoty. Či si vy alebo vaša polovička potrpíte na tejto symbolike, to by ste mali dohodnúť navzájom. Keď sa už má kúpiť snubný prsteň, nech je taký, aby spravil radosť...

Pre tých, čo naozaj nevedia, čo vybrať a nechcú sa poradiť s partnerkou, dajú sa nájsť rôzne tipy, aký kameň sa hodí pre dievča narodené v príslušnom mesiaci.

Viac než formálnosť daru, či honosnosť a výška ceny, je však dôležité, aby ste vo vzťahu, ktorý chcete utvrdiť manželstvom, boli predovšetkým spokojní.