Zoznam hostí

Pri príprave svadbe si musíte urobiť na začiatku jasno, či to bude malá, stredná či veľká svadba. Treba si teda popredu urobiť zoznam svadobných hostí, ktorí na vašej svadbe nemôžu v žiadnom prípade chýbať.

Zoznam hostí je potrebný a naozaj ho treba urobiť ako jednu z prvých vecí, pretože svadobní hostia sa často pozývajú osobne. Treba im odovzdať svadobné oznámenie a pozvánku. Na svadbe dostanú darček od mladého páru. Treba s nimi rátať pri zostavovaní zasadacieho poriadku, objednávaní porcií jedla, kupovaní alkoholu. Ak pozývame kamarátku, ktorá nemá partnera, treba myslieť na družbu. Ak pozývame rodičov s malými deťmi, tak treba aj ich brať do počtu a zaistiť im stôl. Je dôležité, aby svadba bola nezabudnuteľným dňom nielen pre vás, ale aj vašich známych.

Ak si dopredu ujasnite hostí, ktorých na svadbu chcete pozvať, nebudete mať problém so zháňaním adresy, ak ste ich dlhšie nevideli a zmenili bydlisko. Ľahšie nájdete pre svoju slobodnú kamarátku vhodného družbu a takisto sa môžete vyhnúť aj pozvaniu dvoch znepriatelených kamarátok, tiet či strýkov.

Od zoznamu svadobných hostí sa odvíja jednoducho mnoho vecí, a tak si ním môžete zjednodušiť svoje plánovanie a urobiť si vo veciach jasno. Keď si dáte na zozname záležať, zistíte, koľko hostí je pre vás nepostrádateľných, akú svadbu musíte naplánovať a koľko vás to bude stáť.