Ako zbaliť babu v škole

Zbaliť babu v škole je pravdepodobne jedna z tých jednoduchších životných situácií. Je to podobné, ako na pracovisku. Ak ste na jednej škole, stretávate sa. Vždy je možné nejakým spôsobom zapriasť rozhovor a skúsiť to.

Na druhej strane v škole sú v hre aj ďalšie faktory. Tie sú zas veľmi nepríjemné. Dospievajúci ľudia sú väčšinou značne neskúsení a majú pocit, že všetko sa točí okolo nich. Z toho vyplýva vysoká zraniteľnosť a strach z posmechu. Ako zbaliť babu v škole ak sa obávate, že v prípade neúspechu vás vysmejú? Takto postavená situácia vyzerá neriešiteľne.

Keďže tento text čítajú asi mladí ľudia, spomeňte si na ten vtip, ktorý dokonale vystihuje životnú situáciu.

  • V mladosti sa bojíme, čo si o nás druhí pomyslia.
  • V strednom veku nám to konečne začína byť trocha jedno.
  • Po päťdesiatke zistíme, že druhí sa o nás nikdy nezaujímali.

Inými slovami to znamená že ak chcete v škole zbaliť babu, tak smelo do toho!

  1. Čo najhoršie sa môže stať? Povie nie.
  2. Čo najlepšie sa môže stať? Povie áno.

Bojíme sa odmietnutia. To je jasné. Ak sa veľmi chcete v škole zoznámiť s babou, tak odmietnutie je dosť nepríjemné. Nie je ale lepšie vedieť, že u nej máte malú šancu? Hneď sa môžete sústrediť na inú príležitosť.

Druhým nepríjemným dôsledkom neúspešného pokusu uloviť v škole babu môže byť, že ona, alebo jej kamarátky sa budú chichotať. Priatelia, zapamätajte si dobre, že keď sa baby chichocú, skoro vždy tým len zakrývajú rozpaky. Takže ak sa vám ona alebo jej kamarátky budú vyškierať, sú na tom možno ešte horšie, než vy. Oni sú v rozpakoch ale vy už viete. To je rozdiel.

Je možné že potom ako ste sa pokúsili zbaliť babu v škole sa vám budú posmievať kamaráti. Krátka kontrolná otázka: posmieva sa kamarát kamarátovi za neúspech? Asi že ani nie. Tí, čo sa vám posmievajú za neúspešný pokus zbaliť v škole babu asi nemajú ku vám žiadny vrúcny vzťah. Na ich mienke vám záležať naozaj nemusí. Nech sa pobavia. Vy tým, že ste skúsili pozvať na rande babu v škole získate jednak skúsenosť a druhak meno toho, ktorý má odvahu sa opýtať. Tým môžete stúpnuť v očiach iných báb, ktoré dokážu oceniť chalanov, ktorí vedia, čo chcú.

Je pravdepodobné, že mi neveríte. Hovoríte si, že ak pozvete babu zo školy na rande, tak sa všetci budú smiať. Dobre. Napíšte si mená piatich vašich spolužiakov a ku nim napíšte aké životné „prehry“ typu neúspešného pozvania na rande v škole sa im pritrafili minulý rok. (Nie v posledných dňoch.) Že si akosi neviete na nič spomenúť? To je ono. Tieto senzácie trvajú pár sekúnd. Aj naväčšie pohromy prehrmia za tri dni. A zabudne sa.

Takže radím vám: ak chcete nejakú babu v škole pozvať na rande, spravte to. Choďte za ňou a povedzte jej, že by ste ju radi pozvali na rande. Okamžite jej ale povedzte, že by ste boli radi, keby neodpovedala ihneď. Ak tá baba netuší, že ju na rande chcete pozvať, tak priama výzva typu „poďme na rande“ bude skoro určite zamietnutá.

Skúste to skôr nejako takticky. Povedzte jej, že poobede sa jej prídete spýtať, či by mala chuť po škole s vami ísť na kolu do cukrárne na rohu, kde si môžete dať k tomu veterník a že sa jej chcete spýtať niečo o jej psovi, pretože aj vy si takého chcete kúpiť. Alebo jej dajte iný návrh, ktorý bude podobne popisný. Ak jej poviete „poď na rande“ tak to smrdí zvádzaním a sexuálnym záujmom. Nie každej babe niečo také môže imponovať. Ak jej poviete „poď von“, „poď do mesta“, tak to je tiež abstraktné. Jednoduchšie je povedať nie.

Pracujte s obrazotvornosťou a dajte babe čas.

  1. Tým, že ju upozorníte že má čas na odpoveď, nie je v strese. Nemusí odpovedať útokom (nie) ani útekom (nie).
  2. Tým, že presne popíšete plán, čo chcete dosiahnuť, môže si ho predstaviť. Ak pre ňu bude trocha zaujímavý, veľmi pravdepodobne sa s vami rada stretne.

Je jasné, že v prvej fáze netreba babe vravieť, že ju vlastne balíte. To ona vie, alebo si to možno len myslí. Na stretnutí sa porozprávate a ak si budete navzájom sedieť, ľahko sa dohodnete na ďalšom rande. To je teda tip, ako zbaliť babu v škole.

  • Nebaliť, ale pozvať na presne špecifikovanú akciu.
  • Dať jej čas na rozmyslenie odpovede.
  • Absolútne sa nestarať o to, čo povedia ostatní. Čokoľvek povedia, zabudne sa do troch dní.