Zbaliť babu s dieťaťom?

Otázka, či zbaliť babu ktorá už má dieťa je jednoduchá. Bude sa vás týkať tým viac, čím budete starší. Môžu nastať zhruba dve situácie. Niektorý muž ocení ak nájde slobodnú matku s dieťaťom. Inému môže dieťa vadiť. Žiaľ, ak chcete zbaliť babu, so stúpajúcim vekom sa percento žien s deťmi bude blížiť stovke.

Už po tridsiatke nájsť slobodnú ženu bez dieťaťa býva signálom, že niečo nemusí byť v poriadku. Potom sa dá počítať s tým, že bude pre vzťah nepoužiteľná. Možno má prehnané očakávania, že jej partner bude dokonalý. Alebo má nejaký iný problém, možno len príliš prežíva emancipáciu. Ak takú babu chcete zbaliť, dajte si na to pozor. Investujte do nej čas. Niekoľko rande, nie ale veľa. Po tridsiatke už čas beží rýchlejšie, máme veľa skúseností.

Na rovinu. Ak chcete zbaliť babu, tak ona už po prvých sekundách čo vás videla vie, či vám dá, alebo nie. Aby si zachovala tvár, môže pár stretnutí predstierať že nevie. Môže hrať nedostupnú. Ale už vie. Ak máte pocit, že by to mohla byť tá pravá, jednoducho pritlačte nech sa vyjadrí. Neviem je odpoveď, ktorá v 90% znamená nie. Ak chcete zbaliť babu a ona po pár stretnutiach stále nevie, je to odmietnutie. Nestrácajte s ňou čas. Iba ak nemáte lepší program.

Pripravte sa na to, že ak chcete zbaliť babu v mladšom veku, tak veľa „voľných“ mladších žien má malé dieťa. To by technicky nemuselo vadiť, ale taká žena s vami asi už neprežije celkom to, čo ste možno plánovali. Už sa nemusí dokázať citovo naviazať na vás. V normálnom vzťahu je na to dosť času, aby sa pár zblížil a vytvoril si puto. Potom príde dieťa a pozornosť sa rozšíri. Cudzí muž však pre ženu s dieťaťom bude po citovej stránke riziková investícia. Už raz z nejakého dôvodu ostala sama a asi sa bude obávať, že sa to zopakuje. Môže a nemusí do vás investovať svoju plnú kapacitu – hneď po dieťati. V niektorom prípade budete v poradí až na treťom mieste – bývalý môže zostať dvojka aj dlhé roky, aj keď spolu nežijú.

Takáto situácia nemusí prekážať. Je to asi normálny život a v manželstve sa pozornosť distribuuje na rôzne veci. No muž, ktorý chce zbaliť babu často túži práve po tom, čo vzťah prináša v jeho prvých fázach. Zažiť lásku, niečo podniknúť, nejaký ten sex. Potom to ostatné. Ak sa mu ale podarí zbaliť babu s dieťaťom, tak zbalí nastúpenie do vlaku, kde je nekončiaci kolotoč povinností a ak by na chvíľu skončil, tak potom sa uvidí.

V prípade že sa vám podarí zbaliť babu so starším, či dospelým dieťaťom, bude mať na vás o niečo viac času. No čaká vás asi turbulentné obdobie. Akonáhle dieťa zistí, že na obzore je konkurent v získavaní pozornosti jeho matky, dá pocítiť svoj nesúhlas. Môže to vyžadovať značnú dávku majstrovstva všetkých zúčastnených, ako nájsť model spoločného fungovania.

Znova zdôrazňujem, téma zbaliť babu s dieťaťom je zložitá. Nedá sa posudzovať veci povrchne a na spôsob „všetky ženy s dieťaťom budú také a také“. Len upozorňujem, že ak chcete zbaliť babu a natrafíte na babu s dieťaťom, vopred sa pripravte na to, že to je vec, s ktorou treba kalkulovať. Bude to totiž meniť dynamiku vášho vzťahu. Nehovorím, že to je zle, alebo dobre. Proste počítajte s tým že ste síce chceli zbaliť babu, ale zbalili ste matku. To je rozdiel.