Ako mám zbaliť chalana vonku

Otázka ako zbaliť chalana vonku, teda v meste, na ulici, na plavárni? Myslím, že každý chalan sa takejto otázke len zasmeje. „To predsa nie je problém, stačí ak ma oslovíš, nie?“ Lenže pre babu, ktorá chce zbaliť chalana vonku je práve toto problém. Nevie ho osloviť. Bojí sa aby nevyzerala, že je ľahká, alebo ktovie aká. Ostatne to sa treba spýtať tej kamarátky, s ktorou zvyčajne sedíte niekde v kaviarni tak, aby sa každý chalan bál prihovoriť. Hádam okrem podnapitých a grázlov.

Poďme sa teda hrať na mačku a myš. Nemôžete mu povedať, že ho chcete zbaliť. Určite však nebude problém, ak ho dokážete osloviť. V nejakej veci. Niečo sa ho spýtajte. Najlepšie ak to bude niečo príjemné. Ak o ňom viete že sa vyzná v počítačoch, spýtajte sa ho, či by vám vedel poradiť v nejakej veci s mobilom. Alebo pochváľte niečo, čo sa vám páči. Jednoducho potrebujete zahájiť dialóg.

Pritom myslite na to, že on sa vás možno bojí viac, ako vy jeho. Je ľahko možné, že keby vedel ako na to, chcel by vás zbaliť. Ale možno si neverí, možno má rovnaký strach ako vy. Preto ak pocítite nesmelosť, nesťažujte mu to.

Akonáhle ho máte v dialógu, môžete začať pútať jeho pozornosť na seba. Ako sa dá upútať pozornosť chalana? Jednoducho. Nechajte ho hovoriť o sebe a obdivujte ho. V každom mužovi je kus zabávača. Ak má poslucháča, každý chalan sa rád rozhovorí o tom, čo ho baví, teší a zaujíma. Je ľahko možné, že to budú témy pre dievča nezaujímavé. Treba to chvíľu nechať plynúť. Ak chcete zbaliť chalana, nezaškodí, ak si ho trocha preklepnete.

Je jasné, že všetko čo bude rozprávať bude náležite upravené tak, aby z toho on vyšiel ako víťaz, ako ten dobrý, alebo ten lepší. Nech. Posmeľujte ho k hovoreniu. Povedzte mu „to je zaujímavé“, „nikto o tom nevie toľko čo ty“, „som prekvapená ako sa v tomto vyznáš, tak zložitá vec a ty si dokázal tak dobre...“. Týmto spôsobom ho budete v reči podporovať. No a počúvajte.

Ako zbaliť chalana totiž musí začať otázkou či ho vôbec zbaliť. Ak bude rečniť o modeloch lietadiel, lanovkách, alebo o tom, že programuje niečo na internete, sú to dobré signály. To o čom totiž bude hovoriť často zodpovedá tomu, čo ho baví, v čom sa vyzná. Ak totiž začne rozoberať témy ako vie obabrať hrací automat v kasíne, alebo že vydrží bez návštevy WC až po ôsme pivo viete, že musíte riešiť otázku ako zbaliť INÉHO chalana. Záujmy veľa prezradia o budúcnosti človeka. Ak sa rozhovorí o nespravodlivosti trestného zákonníka, strážte si peňaženku a hodinky – pokiaľ to nie je študent práv.

Takže ako zbaliť chalana? Oslovte ho. Je možné, že budete pochybovať, či sa mu páčite. To neriešte. Ak mu budete príjemná, veľmi rýchlo si všimne aj iné vaše vnady.