Aký máte cieľ?

Mnoho ľudí si síce chce nájsť partnera, alebo partnerku, no nemajú definovaný presný cieľ. Zoznamka im potom neprinesie toľko úžitku, ako chceli.

Pokúste sa formulovať čo najpresnejšie, akého partnera vlastne chcete. Nie je to tak jednoduché, ako to vyzerá. Kým však nebudete mať jasno v tom, čo hľadáte, zoznamka vás len pripraví o čas. Ak chcete „nejakú“ partnerku, ale neviete vlastne akú, môžete si podať aj desať inzerátov a zoznámenie sa vám nepodarí. Podáte si totiž inzeráty formulované zle, dostanete teda zlé odpovede. Odpíšu vám partnerky, ktoré hľadajú niečo iné, alebo – a to je ešte pravdepodobnejšie – partnerky, ktoré tiež nevedia, čo vlastne chcú. Zoznamka im nepomôže a ani vy.

Definujte si, najlepšie písomne, čo presne chcete. Aké vlastnosti od partnerky očakávate a čo ste schopní poskytnúť. Čím môžete zaujať vy. Čo by vás zaujalo na partnerke.

Ak napríklad hľadáte ženu, ktorá je veselá, spoločenská, hľadá trvalejší vzťah a miluje papagáje, môžete už inzerát formulovať tak, aby ste zaujali len ženy, ktoré prídu do úvahy. Nestačí napísať

Zoznamka: hľadám spoločenskú, inteligentnú, veselú milovníčku papagájov.

Každá osamelá, ktorá si chce nájsť muža vám povie, že je spoločenská a ak ju pobavíte bude aj veselá. No a papagáje? Tie vtáčiky mu vyženiem z hlavy až po sobáši – kto by po nich furt upratoval? A čestne: ktorá hlúpa žena si o sebe myslí, že je hlúpa? Každá si myslí, že je inteligentná. Napíšte radšej vylučovací inzerát napríklad

Zoznamka: Hľadá sa agáčka, noviny do chvosta mám. Zn: kakadu.

Takýto inzerát pochopí len naozaj inteligentná chovateľka papagájov – vie, že „agáč“ je skratka pre papagáje typu agapornis. Samičky agapornisov si vo fáze dvorenia z novín zobáčikom cvakajú dlhé pásiky a tie si zastrkávajú do chvosta. Keď majú v chvoste viac kúskov (papieriky, paličky) preletia ku hniezdu a stavajú ho z takto prineseného materiálu. Chovateľka papagájov teda z inzerátu vie, že s ňou chcem budovať hniezdo. Ako značku som volil kakadu – sú to verné vtáky. Utvoria celoživotný pár. Ak jeden z páru zomrie, ten druhý často od smútku prestane žrať a uhynie. Viem, takto zašifrovaný inzerát môže byť prisilným rébusom. Ale môžete pracovať v tomto duchu, nemusíte informácie zakódovať až tak silno.

Hlavne som chcel naznačiť smer – v inzeráte nepožadujte aké vlastnosti hľadáte, ani sa nepopisujte, za koho sami seba považujete. Inzeráty typu

Zoznamka: Tichý, rozvedený abstinent, nefajčiar so vzťahom k prírode a literatúre...

Napíšte taký text, ktorý osloví ženu, ktorú hľadáte. Najlepšie, ak zároveň znechutí rôzne osamelé hysterky, hyperromantičky a podobné problematické bytôstky. O tie nech sa podelia ostatní.