Dĺžka inzerátu

Inzerát typu zoznamka by mal byť dlhší, nie však pridlhý. Formulujte čo najpresnejšie, čo chcete – ušetríte čas sebe i druhým. Nech sa však inzerát dĺžkou i formuláciami skôr blíži ostatným inzerátom. 

  • Zoznamka: Hľadám si priateľku. Zn: vážne.
  • Zoznamka: Rozvedený, 45 ročný s miernym bruchom hľadá trvalú partnerku, ktorej by toto brucho neprekážalo, pretože bude mať aspoň viac toho, čo môže mať rada.

Krátky inzerát je strohý. Baba, ktorá by vám odpovedala, musela by sa pýtať „akú priateľku to hľadáte?“. To je strata času. Druhý inzerát je síce „rázovitý“, ale možno uspejete. Príde vám málo odpovedí – niektoré baby to prekvapí, ale ak o sebe podáte dostatok informácií, tá správna ponuka vám príde. Nečakajte však, že zoznamka funguje okamžite. Možno budete čakať aj mesiac, ale tá pravá odpoveď príde. Ozve sa vám partnerka, ktorá porozumie vášmu vtipu, situácii.

Možno sa takýto racionálny prístup príliš neblíži nejakej sentimentálno – romantickej predstave o zoznámení. O romantike však nájdete viac informácií v inom článku. Teraz len bleskovo: romantika a zoznamka sú dve rôzne veci, nemiešajte ich. Pri zoznamovacích inzerátoch na romantiku úplne zabudnite, bola by len na prekážku. Keď vám zoznamka pomôže nájsť si toho správneho partnera, alebo partnerku, bude dosť času a priestoru aj na romantiku.