Fotky a zoznamka

Je výhodné, ak k inzerátu typu zoznamka priložíte svoju fotografiu. Veľa „napovie“. Proti uverejneniu fotografie hovorí predovšetkým obava, že niekto ju môže zneužiť. Tak napríklad:

  • Niekto sa nudí a prezerá si inzeráty len tak. Čo nám to dnes zoznamka prinesie za zostavu známostichtivých? Nájde váš inzerát a bude sa škeriť na vašich fotkách.
  • Niekto z vašich kamarátov / kolegov / rodiny (možno tiež len baviacich sa na inzerátoch typu zoznamka) vás spozná.

To všetko sú pomerne malé riziká. Nuž čo, tak vás spoznajú. Tak si vás pár ľudí obzrie. Možno sa niekomu z nich zapáčite a napíše vám. Za to „riziko“ to stojí.

Fotografie sa nehodí zverejňovať, keď na to máte vážny dôvod:

  • Málo kalé, alebo priamo celkom nekalé zámysly
  • Plánujete "neveru"
  • Píšete že máte 32 rokov a v skutočnosti je to 48
  • Hľadáte si partnera (partnerku) v sekcii ako gay, fetish a nechcete aby vás identifikovali známi
  • Fotografia by mohla ovplyvniť odpovede (známa tvár z médií)

Fotografia by vám mohla aj ublížiť – ak je spravená zle. Zoznamka nám neraz „ukáže“ zúfalé fotografie. Ako fotograf viem, že niektorá fotka je mizerná – technicky – a daný človek v skutočnosti vyzerá určite lepšie. No človek ktorý sa vo fotografiách veľmi nevyzná to nevie. Zlá fotka môže odradiť. Potom je tu retuš – fotku možno aj značne vylepšiť digitálnou cestou. Lenže čo z toho ak sa ukážete v nepravdivom svetle? Dáte si svoju skvelú, umelú tvár do inzerátu a zoznamka vám prinesie veľa včeličiek. No neopelia vás. Keď vás uvidia, zdúpnejú a so smrteľným krikom uletia.

Zoznamka s fotkou

Ak už chcete svoju fotku uverejniť, požiadajte svojich známych, aby vám pomohli s jej výberom. Človek je sám k sebe nekritický. Známi vám lepšie vyberú obrázok, ktorý vás bude pri inzeráte typu zoznamka dobre reprezentovať. Nech nie je príliš dobrý, ani príliš zlý.