Neformátujte vzťah vopred

Teraz jeden tip pre osamelých – možno skôr osamelé – ktoré skúsia, či im zoznamka neprinesie šťastie. Šťastie by popísali ako príležitosť nájsť si trvalého partnera, možno manžela. Tento zámer je normálny. No ak idete na zoznámenie s niekým kto vám odpovedal cez zoznamku, neplašte ho!

Je ľudské, že túžite po trvalom a peknom vzťahu, ale neradím vám stanoviť to ako povinný cieľ na prvom rande.

„Vieš, ja hľadám stabilného partnera, s ktorým by som mohla žiť natrvalo...“. Vyslovenie takej túžby môže odstrašiť nejedného inak „nádejného“ muža.

Priateľstvo a vzťah s niekým – aj keď na začiatku možno stála zoznamka – sa vyvíja postupne. Mali by ste sa stretnúť nezáväzne. Nechoďte na prvé zoznámenie v kŕčovitom očakávaní „buď navždy spolu, alebo nič“. Taký postoj muža odstraší. Navyše ak striehnete na výsledok, nie ste uvoľnení a spravíte oveľa horší dojem.

Aj keď hľadáte partnera „na stále“, povoľte si na každom rande partnera „len na teraz“. Bavte sa slobodne, buďte sami sebou, neskúšajte robiť žiadny dojem. Ak sa rande vydarí, bude nasledovať ďalšie. Vzťah sa vytvorí, ak si budete spolu rozumieť. Nemusíte ani povedať nič na spôsob „hľadám vzťah“. Keď sa dvaja spolu cítia dobre a rýchlo im ubehne čas, budú sa chcieť stretnúť znova. A znova. Tak sa utvorí vzťah aj bez predosielania definícií.

A naopak. Ak budete dohliadať, či sa vzťah tvorí už prvú minútu po stretnutí, možno zanecháte príliš úzkostlivý dojem – nebude s vami sranda.

Mnoho ľudí pri prvom stretnutí neuvažuje o trvalom vzťahu. Aj keď ho väčšinou hľadáme. Nebojte sa stretnúť sa s novým partnerom len nezáväzne. Len na dnes. Dajte túžbe po vzťahu prázdniny. Príjemný, nezáväzný a uvoľnený večer strávený na základe zoznamky je tým najlepším začiatkom možnovzťahu. A keď nie – zoznamka nemá dno. Načrite znova do rybníčka. Sú v ňom aj iné ryby.

©  Web mix.sk prevádzkuje Miro Veselý od leta 1997.