Minimalizujte počet odpovedí

Minimalizujte počet odpovedí na zoznamovací inzerát. Pri podávaní inzercie typu zoznamka je vhodné, aby počet odpovedí bol únosný. To sa týka hlavne žien, ktoré si podajú zoznamovacie inzeráty.

Pokiaľ si zoznamovací inzerát podá muž, väčšinou zaznamená len niekoľko odpovedí.  Naopak ak si podávajú inzeráty ženy, odpovedí dostanú záľahu – dve až tri stovky sú celkom bežné.

Na prvý pohľad je príjemné, ak zoznamka prinesie tak veľa odpovedí. Žena nadobudne pocit, že zoznámenie bude o to lepšie – veď si môže vybrať! No zoznamka týmto spôsobom nefunguje. Zahájiť „jednanie“ so stovkou (či viac) mužov, ktorí odpovedali na váš zoznamovací inzerát je náročné. Časovo, aj psychicky. Inzercia prináša často veľký počet balastných odpovedí. Zoznamka je miesto, kde veľa ľudí „skúša šťastie“. Napíšu všetkým ženám (často bez ohľadu na vek) a dúfajú, že z toho niečo vypadne. Inzeráty tak môžu vzbudiť pocit neriešiteľnosti a žena na ne zanevrie.

Jedným zo spôsobov ako na zoznamku môže byť to, že žena by mala v prvom rade skúsiť odpovedať na zoznamovacie inzeráty. Zníži sa tak počet ľudí, s ktorými bude jednať. Zoznámenie je potom pravdepodobnejšie.

Inou možnosťou je formulovať text inzerátu tak, aby odpovedí prišlo čo najmenej – ale tie pravé. Inzercia v oblasti zoznámenia nie je tak jednoduchá, ako by sa na prvý pohľad zdalo. K tomu sa ešte dostaneme.

Zoznamka tak môže priniesť priveľa dát, ktoré je ťažké triediť. Stratíte veľa času, znechutíte sa a pritom sa vám nepodarí to, čo ste hľadali pôvodne – zoznámenie.