Holenie prirodzenia - ako na to?

Ako na holenie prirodzenia? Žiletka? Depilátor?

Spôsobov je iste viac, ostaňme pri klasickej žiletke. Po holení je koža jemná, najlepší čas na sex. Nestraťte ani minútu. No a potom sa hodí na pohlavie sypnúť trocha detského púdru so septonexom. Holenie spôsobí drobné ranky (okom ich nemusí byť vidieť) a púder môže zmierniť vznik aknebákov na miestach vyholenia.

Problémy to má tiež. Holenie pohlavia dlho nevydrží, už druhý deň vás príslušné miesta môžu svrbieť, alebo pichať. Proti tomu ťažko bojovať. Po nejakom čase holenia však zistíte, že ste si na to celkom zvykli a nejaké pichanie ani nevnímate.

Ako na holenie prirodzenia?

Odporúča sa holiť prirodzenie vždy v smere rastu chĺpkov. Je fakt, že prirodzenie touto cestou nebude vyholené dokonale, ale výrazne sa zmierni podráždenie pokožky a následný vznik aknebákov.

Holenie prirodzenia proti smeru rastu chĺpkov síce poskytne dokonalé vyholenie, ale o pár dní sa na prirodzení asi objavia nepríjemné vyrážky spôsobené chĺpkami, ktoré zarástli a teraz sa chcú dostať von.

Pri holení použite špeciálnu penu, alebo detské mydlo na lepšie kĺzanie.

Na holenie prirodzenia používajte čo najostrejšie žiletky! S nimi sa pravdepodobne neporežete, pretože holia "na potkání". Tupá žiletka neholí tak ľahko, človek rôzne tlačí. O to ľahšie sa vám podarí porezať sa.

Odporúčam používať kvalitné, značkové žiletky buď pánske, alebo dámske na holenie nôh. Sú drahé, ale holia výborne a vydržia dlhšie, ako lacné.

V prípade že na holenie prirodzenia použijete pánske žiletky (Gillette M3) holia síce excelentne, ale rýchlo sa otupia, rýchlejšie, ako pri holení brady. Dámske žiletky na holenie nôh sú asi trvácnejšie - sú určené na holenie hrubších chĺpkov a väčších plôch.

Pri holení prirodzenia kožu dôkladne napnite!

Holenie prirodzenia elektrickým depilátorom

Minule mi kamarátka poslala e-mailom postup, ako to robí ona. Citujem:

Keďže holenie žiletkou som zavrhla hneď v zárodku myšlienky na hladké "prostredie", skúsila som sa raz vyholiť a potom každý deň depilačným prístrojom som si prechádzala po tých partiách a postupne, ako začali chĺpky vyrastať, som zachytila depilačným prístrojom len tých pár chĺpkov, čo bolo na bolesť znesiteľné. Inak depilácia intímnych častí elektrickým depilátorom je dosť bolestivá. Ale pokiaľ sa robí denne, je to dokonca príjemné. A aj výsledok je hladký a príjemný. Neskôr sa vyrastanie chĺpkov postupne stráca, lebo sa časom podarí depiláciou zničiť aj korienky. Na rozdiel od holenia, kedy sú "odrezané" chĺpky ostré už o pár hodín po holení, je výsledok po depilácii úžasný pre oboch :-)) To je v krátkosti môj spôsob.

Nuž čo, keby som bol vedel, že sa stará o tak hladké prostredie, bol by som jej asi robil málo mravné návrhy :-)

Skúsil som preto na sebe tento postup, ale považujem to za dosť neprijateľnú bolesť. Ale môže to závisieť aj na druhu depilátora a množstve chĺpkov, ktoré sa idú odstrániť.

V každom prípade pri holení prirodzenia elektrickým depilátorom radím vrcholnú opatrnosť, aby ste sa nezranili.

Depilačné krémy na holenie prirodzenia

Na holenie prirodzenia sa neodporúča použiť depilačné krémy, ako Opilca, Veet a podobné. Sú agresívne. Jednorazovo sa asi nič nestane (hlavne u muža) ale u ženy by som neodporúčal riskovať kontakt tej chemikálie so sliznicou.

Epilácia prirodzenia laserom

Asi najlepšou metódou je epilácia laserom. Žiaľ, táto metóda je drahá, takže si ju nemôže dovoliť každý. Drahá je hlavne preto, že je potrebné absolvovať veľa sedení, kým sa dosiahne úplné odstránenie chĺpkov z oblasti prirodzenia.